35 Yaş Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı


Parlayan, pürüzsüz bir cilde herkes sahip olmak ister. Sağlıklı bir cilde sahip olmanın temel kuralıda cilde her yaş döneminde gerekli bakımların yapılması ve cildin sağlığının korunması için gerekli tedbirlerin alınmasıdır. Cilt bakımı her yaş için önemlidir.

Ancak ilerleyen yaş ile birlikte cilt bakımı daha büyük bir özen ve zaman ister. 35 yaş, cilt için bir dönüm noktası olarak sayılabilir. Bu yaşla beraber artık cilt yavaş yavaş yaşlılık belirtilerini göstermeye başlayacaktır. Gözlerin etrafındaki kırışıklar bu yaşta belirginleşmeye, ciltte başlayan sarkmalar bu yaşta ortaya çıkmaya başlayacaktır. Bu nedenle 35 yaş cilt bakımı nasıl yapılmalı sorusu çok büyük önem taşımaktadır.


35 Yaş Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı


35 yaş ve sonrası için cildin daha geç yaşlanmasını sağlamak adına, her şeyden önce sağlıklı beslenmek ve bol su tüketmek önemlidir. Uykusuz kalmamak, stresten uzak olmak, sigara kullanmamak da, cildin daha taze kalmasına neden olan etkenlerdir.

Cildi korumak için, cildin doğal nem dengesinin korunması gereklidir. Bu nedenle daha önceki yaşlarda daha yağlı bir yapıya sahipken, bu yaşlarda artık yağ oranını kaybetmeye başlayan cildin, kaliteli ve yaşa uygun bir nemlendirici krem ile düzenli olarak nem dengesini sağlamak, cildin yaşlanmasını engellemek ya da yavaşlatmak adına büyük bir etkiye sahiptir.

Bu yaşlarda cilt temizliği de ayrı bir önem kazanmaktadır. Temizlenen cilt, nefes alabilen gözenekleri nedeniyle daha kolay nefes alabilir ve oksijen alabilen cilt daha sağlıklı ve pürüzsüz olur. Gerekli ürünlerle ve düzenli olarak cildin temizlenmesi bu anlamda önemlidir.

Ayrıca cilt için kullanılan sabunların her cilt için özel olması gerektiği bilinmelidir. Her sabunda bulunan asit oranı birbirinden farklıdır ve bu nedenle her sabun her cilde iyi gelmez. Cilde uygun olmayan bir sabun, cildin doğal dengesini bozar ve cildin kurumasına, nemini kaybetmesine neden olur. Oysa cilt bakımı ve cildin sağlığının korunmasında cildin nem oranı çok önemlidir. Bu nedenle kullanılacak sabunun başka kişilere iyi geldi mantığı ile kullanılması sakıncalıdır. Her kişi kendi cilt tipine uygun sabunu kullanmalıdır.

Cilt bakımına ne kadar erken başlanırsa, cildin yaşlanması ve sarkması da o kadar geciktirilir. Artık 35 yaşla birlikte yaşlılık belirtileri göstermeye başlayan cilde, bu dönemde ne kadar iyi bakılırsa, cilt ilerleyen yaşlarda daha sağlıklı görünecek ve daha geç yaşlanacaktır. Bu nedenden dolayı cilde gereken özen bu yaşlarda gösterilmeli ve gerekli bakım ve temizliği düzenli olarak yapılmalıdır.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir