7 Doğal Güzellik Sırrı


Kolaylıkla evde uygulanabilecek bazı güzellik sırları, her yaş kesiminden herkesin yapabileceği bazı pratik yöntemlerdir. Ekonomik olarak da kimseyi zorlamayacak olan bu püf noktaları saç bakımı, cilt bakımı ve vücut bakımları içindir.

Cildin sağlıklı, canlı ve parlak güzel görünmesi herkesin arzularından biridir. Bunun için her akşam yatmadan önce ve sabah kalktıktan sonra cildin iyice temizlemek gerekmektedir. Bu temizleme işleminden sonra cilde bir nemlendirici krem tatbik etmek iyi olacaktır.


7 Doğal Güzellik Sırrı


 

Kirpiklerin daha sağlıklı uzaması ve sıklaşması için yapılması gereken ise tatlı badem yağı kullanmaktadır. Her gün yatmadan önce kirpiklere ve kirpik diplerine tatlı badem yağı sürmek, kirpiklerin sağlıklı ve çabuk uzamasını sağlar.

Çoğu insanın sorunu olan saç dökülmelerine karşı olan çarelerden biri ise, tatlı badem yağı ve sarımsak karışımıdır. Saç dökülmelerini doğal yollardan engellemek için tatlı badem yağı ve sarımsak ezmesi karıştırıldıktan sonra, saç derisine masaj yaparak sürülüp bir saat bekletilir ve sürenin sonunda saç yıkanır. Bu işlemin iki günde bir yapılması saçlardaki dökülmelerini engelleyecektir. Aynı zamanda saç kırıklarını engellemek için, belli zamanlarda saç uçlarından bir kaç cm kadar düzenli olarak kestirmek lazımdır.

 

Vücudun kuruluğunu önlemek içinse her duş alımından sonra hindistan cevizi yağı sürmek, cildin nemlendirilmesini sağlayacaktır. Cilt lekelerine karşı ise elma sirkeli su ile cildi düzenli olarak silmek, vücuttaki cilt lekelerinin kaybolmasını sağlayacaktır.

Kuru ciltleri nemlendirmek içinse, gece yatmadan önce kayısı çekirdeği yağını cilde masaj yaparak sürmek, kısa sürede cildin nemlenmesini sağlayan en pratik yöntemlerden biridir. Yağlı ciltler içinse düzenli olarak kil maskesi tatbiki, ciltteki nem oranın dengelenmesi için birebirdir. Aynı zamanda kil maskesi ciltte siyah nokta oluşumunu da engellemektedir.

Saçların hızlı uzamasını sağlamanın yöntemlerinden biri de akşamları yatmadan önce düzenli taramak gerekliliğidir. Uyurken saçlarda toka olması ya da saçları bağlayarak yatmak saçların kırılmasına ve kopmasına neden olmaktadır. Bu nedenle yatmadan önce saçtaki bağların ve tokaların saçlardan çıkarılması gerekmektedir.

Cildin gerilmesini sağlamak içinse karpuz ve kavunun etli kısımlarını ezip yüze sürmek gerekmektedir. Bu karışımı ciltte 15 dakika boyunca bekletip, sürenin sonunda soğuk suyla yıkamak lazımdır. Bu işlem cilde doğal bir gerginlik ve sağlıklı bir görünüm sağlayacaktır.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir