8 Adımda Mükemmel Buğulu Göz Makyajı Nasıl Yapılır?


Makyajınız için bir odak noktası belirlemek istiyorsanız, bakışlarınız odak noktanız olabilir. İddialı buğulu göz makyajı oldukça dikkat çekici ve oldukça da seviliyor. Asla hayır diyemeyeceğiniz vurguyu tamamen bakışlarınıza taşıyacak olan koyu ve buğulu göz makyajı ise olmazsa olmazlar arasında. Peki buğulu göz makyajı nasıl yapılır? 10 dakikada kolayca buğulu göz makyajı yapabilirsiniz.

Yer ya da zaman fark etmeksizin bakışları vurgulamak için kullandığınız buğulu veya dumanlı göz makyajları, hacim kazandırılan kirpikler ve belirginleştirilen kaşlar ile birlikte oldukça iddialı bir görüntüye sahip olmanızı sağlıyor. İşte 8 Adımda mükemmel buğulu göz makyajı nasıl yapılır?

Primer uygulamak


8 Adımda Mükemmel Buğulu Göz Makyajı Nasıl Yapılır?


Buğulu göz makyajının bütün gün etkileyici bir görüntüye sahip olması için mutlaka Primer uygulamalısınız. Primer farınızın bütün gün kalıcı ve yeni yapılmış kadar etkileyici bir görüntüye sahip olacak. Eğer far bazınız yoksa, yerine krem bir far kullanabilirsiniz. Maybelline New York Color Tattoo 93 Creme De Nude rengini kullanarak göz kapaklarındaki renk tonunu eşitleyebilirsiniz.

Göz kapağına nötr bir renk uygulamak

Koyu göz makyajı yapılırken göz kapağının tamamını nötr renk kullanarak baz oluşturmalısınız. Bu sayede bir sonraki adımda koyu renklerin karıştırmanız oldukça kolay olacak. Koyu rengi ilk uyguladığınızda sonuç sizi memnun etmeyecektir fakat diğer adımları uyguladığınız zaman profesyonel bir şaheser ortaya çıkacak.

Göz kapağını gölgelendirmek

Gözlerinize derinlik katmanız için bu adım oldukça önemlidir. Seçtiğiniz koyu rengi göz kapağının katlanma çizgisine uygulamalısınız.

Gözlerini ortaya çıkarmak

Sırada ufak bir makyaj hilesi var; göz kapağının tam ortasına far paletindeki metalik tonu dağıtarak sürün.

Kirpik dibini belirginleştirmek

Makyajın önemli adımlarından biri hacimli kirpiklerdir. Kirpikleri ön plana çıkarmak için kirpiklerin alt ve üst kısımların dibine koyu bir far kullanmanız görüntünüzü mükemmel olmaya bir adım daha yaklaştıracaktır.

Hafif dumanlı göz makyajı

2018 yılı makyaj trendleri arasında hafif dumanlı göz makyajı buluyordu. Hafif dumanlı göz makyajı için far paletindeki en açık renklerin seçimi makyajınızın kusursuz bir görünüme sahip olmasını sağlayacaktır. Özellikle açık toprak renkleri ve nude tonları kullanmanız harika bir görüntüye sahip olmanızı sağlayacaktır. 

Hafif Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Öncelikle krem farını tüm göz kapağına dağıtarak sürmelisiniz. Daha sonra ise gözlerin dış köşesine kahve ve kızıl tonlarındaki farları güzelce dağıtın.

Pratik buğulu göz makyajı nasıl yapılır?

Eğer aceleniz varsa bu makyaj hilesini kullanabilirsiniz. Pratik buğulu göz makyajı için üst kirpiklerin üstüne göz kalemi sürmelisiniz. Fakat çizginin orta kısmının diğer kısımlara göre daha uzun olmasına dikkat edin. Alt kirpiklerinize de aynı uygulamayı yapın ve daha sonra çizdiğiniz çizgiyi parmağınızın    yardımıyla veya aplikatör kullanarak dağıtın. Artık pratik buğulu göz makyajınız hazır.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir