Burun Estetiği Fiyatları Neye Göre Değişiyor?


burun-eti-tedavisiSon yıllarda en çok uygulanan ameliyatlar arasında hiç şüphesiz burun estetiği ameliyatı geliyor. Burun estetiği ameliyatı veya diğer adıyla rinoplasti, bireylerin estetik veya sağlık problemleri sebebiyle estetik, plastik ve rekonstrüktif cerrahlara başvurarak yüz tipleri için en uygun burna sahip olma ve sağlıklı nefes alıp verebilme amaçlı olarak tercih ettikleri cerrahi bir ameliyattır.

Burun estetiği ameliyatı olmak isteyen hastalar sağlıklı bir muayene için ilk olarak burun estetiği alanında uzman bir estetik ve plastik cerraha başvurarak tetkiklerden geçmeli ve sonrasında cerrahın kendisine gösterdiği alternatifleri değerlendirerek sonraki sürece karar vermelidirler.


Burun Estetiği Fiyatları Neye Göre Değişiyor?


Bu aşamada hastaların hataya düştükleri en önemli nokta burun estetiği fiyatları konusunda farklı duyumlar almaları ve bunların etkisinde kalarak değerlendirme yapmaya çalışmalarından kaynaklanmaktadır. Hastalar bu noktada ilk olarak estetik ameliyatın ücretinden ziyade hekimin alanındaki başarılarını incelemeleri ve daha önce yaptığı benzer operasyonlarda mümkünse hasta yorumlarına göz atmaları son derece önemlidir. Gerek psikolojik gerekse kendini rahatlatma adına iyi sonuçlara ulaşan hastaların başarılı operasyon gerçekleştiren hekimleri daha çok tercih ettikleri, araştırmalar sonucu ortaya çıkan bir gerçektir. Zira söz konusu olan sağlık olunca maddiyatın elbette ikinci planda bırakılması hasta açısından önem arz etmektedir.

Burun Estetiği Fiyatları

Burun estetiği ameliyatı olmak isteyen ancak fiyat konusunda merakı olan ziyaretçilerimiz için yaptığımız araştırma sonucunda genel bir fiyatlandırmadan bahsedecek olursak; İstanbul baz alınarak yapılan araştırmamızda burun estetiği fiyatlarının yaklaşık olarak 3 bin TL ile 8 bin TL arasında değiştiği sonucuna vardık. Aradaki bu büyük fiyat farkının sebeplerine gelince;

– Ameliyatın gerçekleştireceğiz hastanenin kapasitesi,

– Ameliyatı gerçekleştirecek plastik cerrahın uzmanlığı ve alanındaki başarısı,

– Ameliyata girecek ekibin bu alanda başarısı

– Büyükşehir etkisi gibi farklı sebeplerin olduğunu gördük.

Ameliyat için Değerlendirme ve Karar!

İlk olarak ciddi bir sorununuz yok ise aceleci karar vermemeli ve doktorunuzun sizin için yapılacak ameliyatı süreci ve sonrasında neler yaşayacağınız ile ilgili vereceği bilgileri iyi değerlendirmelisiniz. Gerek burun estetiği sonrası süreçte iş ve aile hayatınızda dikkat etmeniz gerekenler gerekse sağlık açısından olası durumlarda yapmanız gerekenleri iyice öğrenerek bilinçli bir şekilde hareket etmelisiniz.

Ciddi anlamda aklınızdaki tüm soruları doktorunuz ile en ince detayına kadar konuşarak aklınızdaki soru işaretlerini ortadan kaldırmalı, varsa daha önce geçirdiğiniz ameliyatlar, rahatsızlık, kullandığınız ilaçlar vs. tüm detayları doktorunuzla paylaşmalısınız.

Son olarak ameliyattan beklentilerinizi doktorunuzla etraflıca görüşerek sonrasında hayal kırıklığı yaşamamak için bilmek istediğiniz olumlu olumsuz tüm ihtimalleri göz önüne alarak hareket etmelisiniz.

Artık sizin için karar anı.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir