Cilt Güzelliği İçin Yapılması Gerekenler


Cildimizi korumak ve cilt bakımını en iyi şekilde ve en doğal şekilde sağlamak için dikkat etmemiz gerekir. Evinizde kolayca hazırlayıp kullanabilirsiniz. Cilt güzelliği için yapılması gerekenler ihmal edilmemelidir ki cildiniz erkenden yaşlanmasın.

Elmalı sirkeli tonik; iki yemek kaşığı elma sirkesi ve iki kaşık saf su ile karıştırın ve yüzünüzü bununla temizleyin. Daha sonra su ile güzelce temizleyin.


Cilt Güzelliği İçin Yapılması Gerekenler


Bu cildinizi arındırır ve gözenekleri rahatlatır. Canlandırıcı tonik olarak gül suyu vazgeçilmeziniz olmalı. Pamuğun üstüne gül suyunu döküp bununla cildinizi iyice temizleyin. cildinizi derinlemesine temizler ve ve yumuşacık olmasına yardımcı olur.

Cildiniz yağlı ise ; kuşburnu ile suyu demleyin ve soğuyunca cildinizi bununla silin ve cildin sıkılaştığını göreceksiniz. Sivilceleriniz var ise ; bir tutam biberiye otu, bir tutam ada çayı , , saf alkol kaynamış suyun içine biberiye otu ve ada çayını atın .

Yaklaşık 20 dakika kadar demlensin. Temiz bir pamuk ile yüzünüzü silin. Zengin mineraller sayesinde cildi tamamen temizlemeye yardımcı olur. Sabah akşam bunu yüzünüze uygulayın faydasını göreceksiniz.

Vücut için peeling yapmak için şu malzemeler gerekli olacaktır. Deniz tuzu , badem yağı , öncelikle deniz tuzunu iyice dövün ve badem yağıyla karıştırın .

Bu karışımı eliniz ile cildinize yedirin ve kas yönüne doğru masaj yaparak bu işlemi yapmalısınız. Cildinizin tazelendiğini ve yumuşak bir hal aldığını fark edeceksiniz.

Hafta da bir kere bunu yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir