Cilt Rengini Açmak için Pirinç Unu Maskesi


Cilt Beyazlatıcı Pirinç Unu Maskesi Cilde Faydaları ve 4 Maske Tarifi Pirinçle Yüz Cilt beyazlatmak Ne işe Yarar Nasıl Kullanılır Faydaları Nelerdir?

Pirinç unu maskesinin cilt renginin açtığı ve bunun yanında güneşin zararlı UV etkisine karşı da koruyucu bir etki sağladığı araştırmalar sonucunda ortaya konulan bir gerçektir.


Cilt Rengini Açmak için Pirinç Unu Maskesi


Ayrıca birçok kişinin evde yaptığı denemeler sonucunda cilt rengi üzerinde açılmaların görüldüğü de ispatlanmıştır.

Cilt rengini açmak isteyenlerin en etkili yöntem olarak tercih edebilecekleri pirinç unu maskesi tariflerini aşağıda farklı alternatifleri ile bulacaksınız.

Yağlı Ciltler için: İlk olarak 3-4 çay kaşığı kadar pirinç unu uygun bir kaba konularak üzerine yarım çay bardağı kadar su ilave edilerek karıştırılır.

Pirinç unu sürülebilecek kıvama geldiğinde özellikle cilt lekeleri ve sivilcelerin olduğu yerler ile cilt rengini açmak istediğiniz bölgeye uygularak kuruyuncaya kadar bekleyin.

Kuruyunca bol ılık su ile yıkayarak cildinizi durulayınız.

pirinc-unu-maskesi

Kuru Ciltler için: 1 tatlı kaşığı pirinç un ile 2 çay kaşığı bal iyice karıştırılıp lekelerin yoğun olduğu bölgelere sürülür. Bal cildin nemlenmesini sağlayarak kurumasını engeller aynı zamanda cildi besleyerek güzelleştirir. Pirinç ise cilt renginde açılmaya doğrudan etki eder.

Maskeyi uyguladıktan  sonra 15-20 dakika kadar beklenerek cilt bol ılık suyla yıkanır.

Kuru ve Aşırı Kuru Ciltler için: Biraz önceki kuru ciltler için verdiğimiz tarife alternatif olarak 3 çay kaşığı pirinç unu yoğun kıvama gelinceye kadar 2 çay kaşığı sütle karıştırılır.

Kolay sürülebilecek kıvama gelmediyse bir miktar daha süt ekleyerek pirinç ununun sürülebilir kıvama gelmesini sağlayın.

Sonrasında karışımı cildinize uygulayarak kurumasını bekleyin. 15 dakika kadar sonra karışım kurumuş olacaktır ardından bol ılık suyla cildinizi durulayın.

Pirinç ile Süt: Alternatif olarak kullanabileceğiniz bu tarifte pirinç unu yerine pirinç kullanmayı tercih edebilirsiniz. İki yemek kaşığı pirinci bir miktar suda kaynattıktan sonra biraz süt ekleyerek sütle birlikte iyice ezerek yoğun bir merhem kıvamına getirin.

Cildinize uyguladıktan sonra 15 dakika kadar bekleyip bol suyla cildinizi durulayın.

Pirinç Unu Maskesi ve Faydaları

Yağ: Aşırı yağlı ciltler için ayrıca önerilen pirinç unu maskesi cildi aşırı yağdan arındırarak cildinize mat bir görünüm sağlar. Yağlı ciltlerin yaşadığı bir çok sorunun çözümünde de oldukça etkilidir.

Cilt Lekeleri: Güneş ışınlarının yol açtığı cilt lekeleri ve sivilce izlerinin kötü görünümünüz azaltmak için kullanılan pirinç unu maskesi lekelerin yok olmasında oldukça etkilidir. Ancak cilt renginin bir kaç ton açılması ve lekelerin azalması için pirinç unu maskesini 8-10 kez düzenli olarak tekrarlamalısınız.

Cilt Temizliği: Pirinç unu maskesi cilt üzerinden ölü deri ve hücreleri oldukça iyi bir şekilde temizler. Öyle ki iyi bir peeling etkili kozmetik jel ve sabunlar kadar etkilidir. Bunun yanında kozmetik ürünler gibi ciltte tahrişe yol açmaz.

İlginizi Çekebilir

5 Comments

  1. bununyapmak için belirli bir aralık var mı haftada bir mi yapacağız haftada iki kere mi bu konuda net bilgisi olan varsa ulaşabilir mi?

  2. Yani açıkçası ben yapıyorum bende işe yaradı ama düzenli kullanmak lazım ya mesela ben ilk düzensiz yapıyordum hiç faydası olmadı sonra tekrar nette gördüm yine deneyeyim bu sefer düzenli yapayım dedim işe yaradı yani bi deneyin derim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir