Cilt Tonuna Göre Allık Seçimi


Çoğu zaman basit bir bileşen olarak görülüyor olsa da allık, küçük dokunuşlar ile çok daha hoş ve makyajınızın daha güzel görünmesini sağlayabilir.

Hatta kimi zaman makyaj yapmaktan hoşlanmayan ya da vakit bulamayan bayanlar yalnızca allık kullanarak, güzel bir görüntü elde edebiliyor. Ancak allık uygulamada dikkat edilmesi gereken en önemli husus cilt tonları ile uyumlu renklerin tercih edilmesidir.


Cilt Tonuna Göre Allık Seçimi


Cildinizde makyaj sonrası ya da makyaj öncesinde yanlış tonlarda allık kullanmanız durumunda oldukça zıt ve kötü görünen bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Ancak allığın cilt ile uyumlu olması durumunda daha ışıltılı, parlak ve canlı bir görüntüye ulaşacak, makyajınızı mükemmel bir bütünlük ile tamamlayacaksınız.

Cilt Tonuna En Uygun Allık Rengi Hangisidir?

Cilt renginiz daha çok beyaz ya da açık tonlara sahip ise tercih edeceğiniz allığın pembe, şeftali tonlarında ya da açık mercan görünümünde olmasına dikkat etmelisiniz. Fakat renk kadar uygulama sırasında da daha hafif dokunuşların yapılması gerektiğini unutmayın. Ayrıca ürünün cildin yapısı ile uyumlu olması ve yağlanmaya neden olmaması da önemlidir.

Cilt renginiz daha çok sarı ya da buğday tonlarında ise allık seçimi açık tenlilere yakın olacaktır. Fakat açık tenlilerden farklı olarak şeftali ya da pembe tonlarının uygulaması sırasında daha keskin dokunuşlar yapmanız gerekebilir. Uygulama sırasında cilde paralel olarak birkaç ton kalın renk seçimi ve uygulanması elmacık kemikleri ile yüz bölgesinin daha net görünmesini sağlayacaktır.

Esmer Tenliler Hangi Tonları Kullanmalı?

Esmer ya da koyu tonlarda cilde sahipseniz, çoğu zaman allık seçimi  sizin için daha zor bir durum haline gelebilir. Fakat diğer cilt tiplerinin aksine daha şanslı olduğunuzu söylemeliyiz. Allığın kırmızı, turuncu ya da kahve tonlarında olması ve uygulamanın daha koyu yapılması, cildinizin daha canlı görünmesini sağlayacaktır.

Sorularınızı yorum bölümünden güzellik uzmanımıza iletebilirsiniz

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir