Ciltteki Kırışıklıklardan Korunmak için Öneriler


Yaşlanmanın doğal bir sonucu olan kırışıklar, önlenemeyen yaşlanma nedeniyle pek çok kişi tarafından doğrudan kabul edilmektedir. Elbette yaşlanmayı tamamen önlemek mümkün değildir ancak etkilerini geciktirmek ya da en aza indirmek mümkündür. Bunun için kırışıklıklara karşı etkili olan bakım ürünleri yanında beslenmeye ve günlük yaşam şekline de dikkat edilmelidir.

Ciltteki Kırışıklar Neden Olur?

Doğru ve dengeli beslenmeyen, yanlış bakım ürünleri kullanan ya da tüm bu uygulamalara dikkat etmesine rağmen düzenli uyku almayan kişilerde erken yaşlarda dahi kırışıklıklar ortaya çıkabilir. Örneğin yağlı ürünleri sık tüketmeniz, sıvı alımında daha çok gazlı içecekleri tercih etmeniz, şeker ve tansiyon gibi sorunlar yanında kırışıklıkların artmasına da neden olacaktır.

Kırışıklıklardan Korunmak Ne Yapmalı


Ciltteki Kırışıklıklardan Korunmak için Öneriler


Beslenme etkisinde hiç kuşkusuz etkilenen ilk bölge cildimizdir. Genetik açıdan şanslı bir birey olmanıza karşı dengeli ve düzenli beslenmemeniz durumunda cildiniz hızla yıpranacaktır. Bu nedenle antioksidan etki bakımından zengin, vitamin ve mineraller açısından değerli besinleri tüketmenizi ve günlük yaşantınızda özellikle mevsim meyvelerine ağırlık vermenizi öneriyoruz.

Cilt Kırışıklığında Hangi Kremler Kullanılmalı

İkinci adımda ise büyük ücretler altında satılan marka kremler yerine cildiniz ile uyumlu ürünleri almanız gerekiyor. Her cilt tipinde mutlaka vitamin, mineral, amino asit ve temel yağ asitleri açısından zengin kremlerin etkili olacağını bilmelisiniz. Fakat hangi marka altında olursa olsun bir kremin tüm bu bileşenleri içermesinin mümkün olmadığını da unutmayın. Bu nedenle cilt tipinize uygun doğal kremleri kullanmaya özen gösterin.

Fazla Kiloların Cilt Kırışıklığına Etkisi

Sık, sık kilo alıp vermeniz, cildinizin daha hızlı yıpranmasını ve kırışıklıkların artmasını sağlayacaktır. Mevcut kilonuz sizin için ideal ise bunu korumaya yönelik uygulamalara başvurun. Ayrıca düzenli olarak spor yapmanız sıvı tüketimine özen göstermeniz ve bilhassa günlük 2 – 3 litre arası su tüketmeniz organların sağlığı ve cildinizin yenilenmesi açısından önemlidir.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir