En Trend 5 Makyaj Tüyosu


Makyaj dünyasında her yıl yeni gelişmeler yaşanırken, trend olan makyaj tüyoları bulunmaktadır. Göz makyajında, dudaklar için ve yüz makyajı için, birçok yeni gelişmenin de yaşandığını görüyoruz. Günümüzde makyajda en önemli trend ise doğallığa dönülmüş olmasıdır. Şimdi sırasıyla, bu yılın en trend olan tüyolarına bir göz atalım.

Kirpikler için Makyaj Tüyoları

Günümüzde daha önce olduğu gibi göz makyajı oldukça ön planda bulunuyor. Hacimli, gür, uzun kirpiklerle yüz makyajı tamamlanıyor. Bunun için kirpiklerin tel tel ayrılmasını ve uzun gözükmesini sağlayan maskaraların ya da takma uzun kirpiklerin kullanımı oldukça revaçta gözüküyor.


En Trend 5 Makyaj Tüyosu


 

Dudaklar için Ruj Seçimi Makyaj Tüyoları

Dudaklar için en moda olan rujlar mat renkli olanlarıdır. Mat renkli koyu ve nude tonlardaki rujların daha çok kullanıldığı görülüyor. Mat rujlarda en çok tercih edilen tonlar ise bordo, kahverengi oluyor.

Göz için Makyaj Tüyoları

Günümüzde göz makyajında moda olan dumanlı göz makyajı olup bayanların çekiciliğini bir kat daha artırmaktadır. Geçtiğimiz yıl da moda olan siyah tonlar ile oluşturulan gölgeler ve koyu göz makyajları, bu sene yerini dumanlı göz makyajına bırakmış bulunuyor. Bu yılın göz makyajını daha doğal tonlarla yapılan, günlük makyajlar oluşturuyor. Bu yıl göz makyajında en revaçta olan renkler ise yeşil, mavi, toprak tonları ve kızıl renklerinden oluşuyor. Dumanlı göz makyajının en avantajlı yanı ise çok kısa sürede yapılabilmesi ve ayrıntılarının az olması zamandan da büyük tasarruf kazandırıyor.

Yüz için Makyaj Tüyoları

Yüz için strobing makyaj yani ıslak makyaj kullanılıyor. Tene uygulanan ıslak makyajla, doğru ürünler kullanılarak çok kısa sürede ışıltılı ve güzel bir cilde kavuşmak mümkün olabiliyor. Islak makyajın en büyük avantajı ise, ciltteki sorunların iyi kapatılmasını sağladığı gibi, yorgun bir yüz ifadesini de canlı bir hale kısa sürede kavuşturması oluyor.

Islak makyajda aydınlatıcı pudralar ve göz makyajı için, göz pınarlarına uygulanan göz aydınlatıcıları kullanılıyor. Yüze kontür yapmak için kontür paletlerinin yanı sıra, kontür sticklerinin kullanımı da bu yıl hayli revaçta olduğu gözüküyor. Likit olarak satılan aydınlatıcıların ise fondötenlerle karıştırarak kullanılması mümkün oluyor.

Dudaklar için Dudak Parlatıcısı Tüyoları

Mat rujların kullanımı kadar ışıltılı dudak parlatıcılarının da kullanımının oldukça revaçta olduğu görülüyor. Gündüz ve gece makyajlarının hepsinde kullanılabilen ışıltılı dudak parlatıcıları yapılan makyajın daha da çarpıcı olmasını sağlıyor.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir