En Trend Kadın Saç Modelleri


Günümüzün en trend saç modellerinin arasında örgüler bulunmaktadır. Saç örgüleri salaş ve dağınık bir görünümde olduğu gibi klasik örgülerinde çok moda olduğu görülmektedir. Örgülerin yanı sıra ıslak saç modelleri de, bu sene hayli çok kullanılan saç trendlerinden, bu saç modelleri de doğal bir görünüm sağlıyor.

Bu sene trend olan bir diğer saç modeli ise saçlardaki kakül kesimleri oluyor. Saçlarda genellikle düz kâküller tercih ediliyor. Kâkül daha genç görünmeyi sağlarken, kullanım pratikliği de bulunuyor. Bu yılda uzun saçlarında moda olduğu görülüyor. En çok tercih edilen saç modellerinden biri de uzun ve düz görünümlü saçlar oluyor.


En Trend Kadın Saç Modelleri


 

Bu yılın en trend olan saç modellerinden biri de pixie kesim saçlar, bu saç stilinde kısa kesimler en çok kumral renkli saçlarda tercih ediliyor. Vintage bob kesim saçlar da bu yılın en trend saç modelleri arasında bulunuyor. Kulak hizasının hemen altında biten bu saçlar kadınları 60’lı yıllara geri götürüyor.

 

Bu senenin en popüler saç kullanımını ise yandan ayrılmış saçlar oluşturuyor. Yandan ayrılmış saçlar aynı zamanda saçları daha gür gösteriyor. 80’li yılların trendlerini taşıyan saç modelleri de, günümüz saç trendlerinin arasına girmiştir. Bukleli havalı saçlar özellikle ince telli saçlı kadınların tercih ettiği bir saç modeli oluyor.

Yılın en sık tercih edilen kesimlerinden biri de camdan saç trendi oluyor. Camdan saç trendini küt ve kâküllü kulak hizasının biraz altında olan saç kesimi oluşturuyor. Camdan saç trendinde dikkat edilmesi gereken bir husus ise saçların mat değil parlak gözükmesi olduğundan, buna uygun şekilde bakımları ihmal etmemek gerekiyor.

 

Bu yılda saç modellerinde trend olan en genel nokta, saçların doğal görünmesi sağlamaktır. Bu nedenle doğal salaş görünümler saç modellerinin hepsinde göze çarpıyor. Saçlarda uzun tokalı aksesuarların kullanımı da, bu sene oldukça revaçta olduğu görülüyor. Aynı zamanda kalın saç bantları da bu sene yeniden sıklıkla kullanılıyor. Yılın saç topuzları ise, ensede dağınık, zarif ve salaş topuz modellerinden oluşuyor.

 

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir