Etkileyici bakış nasıl olur


Son dönemlerde iyice yaygınlaşmış olan ve bayanların günlük hayatlarında sıkça kullandıkları “yok gibi görünen makyaj”, yani bir diğer adıyla “natural make up” diye bilinen bu makyajla nasıl daha etkileyici bakışlara sahip olunur ondan bahsedelim…

Özel davetlerde ya da gece makyajlarında normal günlük hayattan farklı olarak daha baskın şekilde makyajlar yapıyoruz ve kullandığımız maskaralar, eyelenırlar, göz kalemleri ve farlarla etkileyici bir göz makyajı yapabiliyoruz değil mi?


Etkileyici bakış nasıl olur


 

Peki, doğal görünen bir makyaj yapacaksak nasıl daha etkileyici bakışlara sahip olabiliriz?

Bir kere öncelikle belirtmek isterim ki, bakışları netleştirebiliriz ya da bazı küçük tüyolar yardımıyla etkisini arttırabiliriz ancak bir bakışı sıfırdan yaratamayız… Demek istediğim, bakışlar kişiye aittir ve biz bunun üstünde makyaj aracılığıyla oynayabiliriz. Her kadın etkileyici bir bakışa aslında sahiptir ve yok gibi bir makyaj yaparak bile etkileyici bakışlara sahip olabilir. Biz şimdi, doğal bir makyajda bu bakışı nasıl daha etkili hale getirebiliriz bundan bahsedeceğiz…

• Yüzünüzde renk eşitsizliklerinizi gidermek, kapatmak istediğiniz çilleriniz ve damarlarınızı kapatmak için doğal bitişli, yüzünüzde kusma, parlama veya kabuklaşma yapmayan bir BB ya da CC krem kullanmalısınız.

• Tüm yüzünüze veyahut da bölgelerinize, bu işlemi uyguladıktan sonra yorgun görünen, damarlı ve gözaltlarında morlukları olan bir gözünüz varsa doğal bitişli bir kapatıcıyla bu kusurlardan kurtulun.

• Sonra transparan bir pudrayla göz altınızı sabitleyin.

• Etkileyici bakışlardan bahsetmiştik, bu bakışlarda en önemli nokta kirpikler. Kirpiklerinizin daha hacimli ve dolgun olması için normalde birkaç kat maskara uygulamanız gerekiyor ancak doğal bir makyaj yapacağınız için bu pek mümkün değil.

 

• O zaman pigmenti az olan maskara bazınızı birkaç kat, tek tek ayrılacak şekilde kirpiklerinize uygulayabilirsiniz. Ya da şeffaf rimelleri de kullanabilirsiniz.

• Eğer sarışın ya da kumralsanız kahverengi maskaraları da doğal bir makyaj yaparken kullanabilirsiniz.

• Doğal bir makyaj yaparken bile bakışlarınızı daha etkili hale getirmek istiyorsanız kirpik diplerinizi netleştirmelisiniz. Siyah kirpiklere sahipseniz pigmenti yine az olan siyah bir göz kalemi ya da farı eyelenır fırçasıyla çok ince bir şekilde kirpiklerinizin dibine uygulayın.

• Eğer kirpikleriniz siyah değilse, siz siyah renkte değil kirpiklerinizin renginde yine kalem ya da farla bu işlemi uygulayabilirsiniz.

• Buradaki amacımız eyelenır çekmek değil, doğal bir makyajda kirpik diplerimizi fark ettirmeden netleştirmek.

• Daha sonra ten renginde bir göz kalemini alt kirpiklerinizin içine uygulayın bu işlem gözlerinizi daha belirgin hale getirecektir.

• Kaşlarınızı doğal bir şekilde doldurduktan sonra kaşınızın altına açık tonda bir far alarak uygulayın.

• Yüzünüzü biraz ısıtmak adına çok hafif bir şekilde kontürleme işlemi de yapabilirsiniz.

• Şeffaf ya da dudak renginizin dışına çıkmayan bir lip balm uyguladıktan sonra makyajınız sonlanmış oldu.

Unutmayın bir bayanın bakışının etkili olması onun içinde saklıdır, makyajla sadece etkisini arttırabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir