Etkili Cilt Bakımı ve Güzellik Sırları


Güzellik Sırları: Sağlık ve güzelliğin önde gelen kurallarından biri cilt bakımıdır. Etkili cilt bakımı için uzmanların tavsiyelerini dikkate almakta yarar var. Uzman tavsiyesi ile yapılan cilt bakımı hem sağlıklı hem de etkilidir.

Evde yapılabilecek cilt bakım yöntemleri hem pratik hem de fazla zaman almadan bakımlı ve güzel görünün  sağlayacaktır. Kusursuz ve etkili cilt bakımı için dikkat edilmesi gereken noktaları anlatan uzmanların tavsiyesine göre her bayanın güzel ve çekici görünmesi mümkün.

Bebek Kremi Siyah Noktalar İçin Etkili Yöntem


Etkili Cilt Bakımı ve Güzellik Sırları


Cilt yüzeyindeki siyah noktalar başta olmak üzere cilt tahrişleri için bebek kremi oldukça etkili ve pratik bir yöntem. Siyah noktalar ve cilt tahrişi için kullanılan bebek kreminin etkisi kısa süre içinde görülmektedir. Cilde uygulanan bebek kreminin üzerine bal dökülüp tüm gece bekletilirse ertesi sabaha güzel bir cilt ile uyanarak güne çekici başlamak mümkün. Küçük yaraları çabuk iyileştiren bebek kremi güzel ve çekici gösteren en etkili yöntemlerden birisi.

Yüz Maskesi İhmal Edilmemeli

Yüz maskesi haftada bir kez uygulanmalı. Yüz maskesi uygulanırken vücut ihmal edilmemeli ve vücuda da maske aynı sıklıkta uygulanmalı. Maske uygulandıktan sonra en rahat duruş şekli ile maskenin etkisini göstermesi beklenmeli. Nem yoğunluğu fazla olan yada kollojenli onarıcı maskeler cilt bakımında oldukça etkilidir.

Cilt Bakımında Patates Maskesi

Bir adet pişmemiş patates soyulup ince ince doğrandıktan sonra çatalla ezilerek elde edilen yoğunluk yüzün tamamını kaplayacak şekilde uygulanarak 20 dakika beklenilmeli. 20 Dakikalık süre sonunda yüz ılık su ile yıkanarak patates artıkları iyice temizlenmeli. Cilt bakımında rahatlatıcı yöntem olan patates maskesi hafta iki kez uygulandığında kısa süre içinde etkisi gözle görülecektir. Gözaltı torbaları içinde kullanılan patates maskesi her cilt tipi için uygulanabilmektedir.

Doğal Görünümlü Makyaj İçin Yüz Nemlendirilmeli

Doğal görünümlü bir makyaj elde edebilmek için yüz nemlendirilmeli. Sabah yataktan kalkıldığında sağlıklı bir cilt ile günün ilk ışıklarını karşılamak için yüz yıkanmalı ve kokulu losyon, buz parçaları ile yüz nemlendirilmelidir. Çiçek kokuları tüm duyguları harekete geçirdiğinden çiçek kokulu losyon tercih edilebilir.  Sonrasında ise nemli temizleme pamuğu yüzün tamamında gezdirilmeli. Makyajdan sonra ise nemli pamuğun diğer tarafı yüzde hafifçe gezdirilerek makyaj transparan ve doğal hale getirilebilmektedir.

Uygulanan bu yöntem gün boyu güzel ve çekici görünüm sağlayacaktır.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir