Etkili Yüz ve Doğal Cilt Bakımı


Dünyanın en büyük gücü, bir kadının gençliği ve güzelliğidir. Bu güçlerin her ikisi de, kadın otuzlu yaşlarına kadar olur ve büyüyünce gider. Fakat, cildinize ve cilt bakımınıza nasıl iyi bakacağınızı biliyorsanız, gençliğinizi ve sağlığınızı uzatabilirsiniz.

Doğru cilt bakımı


Etkili Yüz ve Doğal Cilt Bakımı


En güzel kadınların derisi yirmili yaşlardadır. 25 yaşına geldiğinde, cilt hala çok genç ve pürüzsüzdür. Bu yaşta yüz bakımı ve cilt bakımı yapan çok azdır. Ancak 25 yaşından sonra cilt yaşlanmaya başlar ve 30 yaşından sonra ciltte kırışıklık, kuruluk, koyulaşma gibi belirtiler görülebilir.

Cildin hücreleri her 28-30 günde bir rejenere olur.  Ama 25 yaşına geldiğinde, süreç yavaştır, cildin yüzeyinde ölü deri hücrelerini uzun süre bırakır ve yeni hücrelerin görünümünü engeller. Uzun, pürüzlü yüzey, düzensiz renk ve oluşmuş koyu lekeler.

Ayrıca dermiste, fibröz proteinleri (Kolajen, Elastin, Laminin, Fibronektin) sentezleme kabiliyeti, 25 yaşından itibaren hızla azalmaya başlamış, ciltte elastikiyet kaybına neden olmuş, kırışıklıklar ortaya çıkmıştır. Proteoglikanlar – cildi nemlendirmekle birlikte cildin kurumasını ve canlılığını kaybetmesini de sağlar. Lifli proteinlerin ve proteoglikanların olmaması, cildin altta yatan yapısını azaltır.

Yüz cilt bakımı = doğal yüz bakımı + cildin cilt yapısının korunması

Yoğun bakım almak için zamanınız yoksa, hala temel konularda cilt bakımına sahip olursunuz. İyi cilt bakımı ve sağlıklı bir yaşam tarzını sürdürmek, doğal yaşlanma sürecini yavaşlatmaya ve çeşitli cilt problemlerini sınırlamaya yardımcı olabilir. Her gün yapabileceğiniz basit beş basit ipucu ile başlayalım:

Güneşten korunun

Cildinize dikkat etmenin en önemli yollarından biri güneşten korunmaktır. UV ışınlarına maruz kalmak kırışıklıklara, koyu lekelere, diğer cilt sorunlarına ve hatta cilt kanseri riskinin artmasına neden olabilir.

Sigara İçmeyin

Kadınlar erkeklerden daha az sigara içiyor. Ancak bir adam sigarayla dolu bir ortamda sigara içerse veya çalışıyorsa, cildi çok hızlı yaşlanır.

Dumanlar derideki kan damarlarını daraltır, kan akışını azaltır. Bu, cildin cildi zayıflatmasına ve cildin sağlığına önemli besinleri kaybetmesine neden olur. Sigara içmek ayrıca elastin, kollajen gibi derideki protein liflerine de zarar verir.

Cildi nazikçe tedavi edin

Yüz gül yaprakların daha kırılgandır. Bu nedenle, tüm yüz cilt bakımı nazik manipülasyon ile tedavi edilmelidir

Yüzünüzün yıkanması veya sıcak veya soğuk suyla yıkanması yağı ciltten temizleyebilir. Güçlü sabun ve deterjan kuru cilde neden olabilir. Bunun yerine hafif deterjan seçin.

Yıkadıktan sonra, cildinizi bir havlu ile hafifçe ovalayın veya kurulayın, böylece kalan nemden bir kısmı cildinizde kalır.

Diyet

Daha fazla meyve, sebze, tam tahıl ve protein yiyin. Birçok çalışma, vitamin ve mineral bakımından zengin, sağlıksız yağların düşük ve rafine edilmiş karbonhidrat kısıtlamalarının daha genç bir cildi destekleyebileceğini göstermiştir.

Maskeyi haftada iki kez uygulayın

Cildin türüne bağlı olarak, kendinize bir çeşit doğal malzeme seçmelisiniz. Yüz cildi, dışarıdan gelen doğal cilt bakımı, erken uygulandığında ve düzenli tutulduğunda çok etkilidir.

Sinir gerilimi, stres

Kontrolsüz gerginlik, cildinizi daha hassas hale getirebilir ve akne ve diğer cilt sorunlarına neden olabilir. Bu cilt bakımı tedavileri, cildinizin daha güzel görünmesini sağlarken, stresinizi azaltmak ve kadınların güzelliğini yapmak için rahat bir ruha sahip olmak için çalışmalarınızı düzenleyin.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir