Evde Ayak Bakımı Nasıl Yapılır ?


Evde Kolay Ayak Bakımı Nasıl Yapılır? Suna dumankaya, Kadınlar Kulübü, Pedikür Karbonat UzmanTV, Videolu Anlatım İpuçları Püf Noktaları Nelerdir? Doğal Bitkisel

Vücudun tüm yükünü çeken ayaklar, gün içerisinde çok fazla ayakta kalma, yanlış ayakkabı seçimi gibi etkenlere bağlı olarak yorulur.


Evde Ayak Bakımı Nasıl Yapılır ?


Bu durumun uzun süre devam etmesi ayakta çatlak oluşumu, nasır, mantar gibi çeşitli problemlerin oluşmasına neden olabilir.

Bu gibi problemler ağrıya, yanmaya neden olabildiği gibi görüntü açısından da hoş değildir.

Peki, evde ayak bakımı nasıl yapılır ?

Ayak problemlerini önlemek için çeşitli bakım kremleri kullanılabileceği gibi evde doğal yöntemlerle de ayak bakımı yapılabilir.

Ayak ağrısını veya yorgunluğunu önlemek için ilk akla gelen yöntem ayakları soğuk su içerisinde bekletmektir. Daha etkili bir sonuç için suyun içerisine kaya tuzu da eklenebilir. Ayrıca suyun içerisine sirke koymak da mikropları yok etmek açısından tercih edilebilir.

Ayaklar belli bir süre suda bekletildikten sonra ayakları lavanta yağı ile ovmak hem ağrıların geçmesini sağlar hem de yara oluşumunu engeller. Ayak bakımı için uygulanabilecek diğer bir yöntem ise ayakları karbonatlı suda bekletmektir.

Karbonatlı su hem ayakların dinlenmesini sağlar hem de mikropları öldürerek cilt hastalıklarının ortaya çıkmasını engeller. Ayrıca ayakları limonlu kolonya ile de ovmak yorgunluğu almak açısından iyi bir yöntemdir.

Bunlara ek olarak nemlendirici kremler sürmek ayakların yumuşamasını sağlayarak, çatlakların oluşmasını ve nasırların batmasını önler.

Bu işlemi ayakları yıkadıktan sonra yapmak daha uygundur. Bunların yanı sıra antibakteriyel sabunlarla ayakları yıkamak da ayak problemlerinin oluşmasını engeller.

Bu işlem ayak kokusunu önlemek için de bire birdir.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir