Evde Kirpik Uzatma Nasıl Yapılır?


Düğün nişan gibi özel günlerde takma kirpik kullanmak hepimiz için vazgeçilmezdir. Çoğumuz takma kirpik kullanmadan gece makyajı düşünemiyoruz bile.  Fakat belirteceğimiz yöntemler ile takma kirpik kullanmaya ihtiyacınız kalmayacak.

Çok özel günleriniz için yapacağınız gece makyajı yada gündüz yapacağınız makyajda kirpiklerinizi uzatmanız artık mümkün. Evde kirpik uzatma yöntemleri uyguladığınızda takma kirpiğe ihtiyacınızın kalmadığını kendiniz fark edeceksiniz.


Evde Kirpik Uzatma Nasıl Yapılır?


Bu yöntemleri uygulayan sadece uzun ve gür kirpiklere sahip olanlar değil, cılız kirpikleri olanlar da kirpik uzatma yöntemlerini kullanarak kat kat dolgunlukta görünen kirpiklere sahip olabilecekler.

Kirpik Serumu Kullan

Kirpik uzatma yönteminde ilk adım kirpiklere serum uygulamaktır. Kirpikleri 4 hafta gibi sürede %90 oranında güçlendiren bir serum çeşididir. Bu serumu 4 hafta uygulayarak kirpiklerinizi takma kirpik gibi gür, yoğun ve hacimli görünmesini sağlayabilirsiniz.

Eğer kirpikleriniz cansız ve güçsüz yada seyrek ise, kirpik serumunu maskaradan önce kirpiklerinize uygulayabilirsiniz. Maskara bazı gibi kullanabileceğiniz bu serumun içinde Hint yağı, keratin, B5 vitamini gibi maddeler bulunduğundan kirpikleri beslemektedir. Böylece kirpikleriniz yoğun ve canlı görünür.

Kirpik Maskesi Uygulaması Nasıl Yapılır?

Çok sevdiğimiz yoğun, hacimli ve kıvrık kirpikler kat kat maskara kullanımı, sık kullanılan takma kirpikler nedeniyle güçsüzleşip seyrelebilir. Burada uygulayacağınız kirpik maskesi ile güçsüzleşen kirpiklerinizin daha güçlü ve bakımlı olmasını sağlayabilirsiniz.

Maybelline Kirpik Maskesi formülündeki argan yağı bir gece maskesi olup, kirpikleri güçlendirmekte ve bakım yapmaktadır. Gece yatmadan önce bu kirpik maskesini yaptığınızda, kirpiklerinizin sabah güçlü ve yumuşacık olduğunu göreceksiniz.

 

Doğru Maskara Kullanma

Uzun kirpiklere sahip olmak her kadının istediği görünümler arasında gelmektedir. Profesyonel bir işlem gibi görünen kirpik uzatma tekniklerini ve yöntemleri öğrenildiğinde evde de yapılabilmektedir.

Evde kirpik uzatma teknikleri her kadının öğrenebileceği ve kolaylıkla uygulayabileceği yöntemlerdir. Sizde bu yöntemleri öğrendiğinizde kolaylıkla yapabilirsiniz. Kirpik uzatma yöntemlerinin en önemli sırrı doğru yada iyi maskara kullanmaktan geçmektedir. İyi bir maskara kullanmadığınızda başarılı sonuç almanız oldukça zor. Takma kirpik kullanımını bunun dışında tutuyoruz. Maskara seçiminizi doğru yaparak istediğiniz sonucu elde edebilirsiniz.

Maskaranı Temizle

Kirpiklerinizin cılız olma sebebi maskaranızın temizliği olabilir. Maskaranızın temiz olmaması, ve gece yatmadan önce maskaranızı temizlememe gibi alışkanlığınızın olmaması kirpiklerinizin dökülmesine yol açabilir. Yatmadan önce 5  dakikanızı ayırarak maskaranızı temizlemeniz kirpiklerinizin güçlü olmasına neden olacaktır. Ayrıca yatmadan önce uygulayacağınız kirpik serumu ise kirpiklerinizin daha güçlü ve gür olmasını sağlayacaktır.

Maskarayı Doğru Uygulama

Uzun kirpiklere sahip olmanın bir diğer yöntemi de maskarayı doğru kullanmaktır. Rastgele maskara sürmek yerine dipten uca doğru sürmek doğru olanıdır. Maskarayı kirpiklerinizin dibine yerleştirerek  kirpik uçlarına doğru zigzag şeklinde ilerleyiniz. Kirpiklerin aralarına giren maskara kirpiklerinizin daha uzun ve gür görünmesini sağlayacaktır. Böylece daha etkili kullanacağınız maskaranın ucundaki fırça uzun kirpiklere sahip olmanızı sağlayacaktır.

Kirpikleri Kıvırma

Evde kirpik uzatma yöntemleri ile kirpiklerinizin güçlü ve gür görünmesini sağlamak elinizde. Kirpiklerinizin istediği hacmi yakalamak, yoğun ve gür görünmesini sağlamak için maskara sürmeden önce kirpiklerinizi kıvırın. Makyözlerin tavsiyesi de bu yöndedir, maskara sürmeden önce kirpiklerin kıvrılmasını tavsiye ederler.  Kirpik kıvırıcı ile kirpiklerinizi 10 saniye gibi bir sürre kıvrık tuttuktan sonra sonucu kendiniz fark edeceksiniz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir