Evde Nemlendirici Krem Yapımı


Nemlendiriciler hemen her kadının kullandığı ve vazgeçemediği ürünler arasındadır. Nemsiz kalan cilt erken yaşlanır ve kırışmaya başlar. Bu nedenle cildinizi gece ve gündüz nemli tutmalısınız.

Özellikle kış aylarında cildinizi nemlendirmeyi unutmamalısınız. Pek çok kadın yüklü meblağlar ödeyerek alıp kullandığı nemlendiriciler sayesinde temiz kusursuz ve sağlıklı bir cilde sahip olmuşlardır. Güzel bir cilde sahip olmak için yüklü fiyatlar ödemenize gerek yok.


Evde Nemlendirici Krem Yapımı


Aşağıda sayacağım tamamen doğal ürünlerle ve herkesin evlerinde kullandığı ürünler ile doğal bir nemlendirici hazırlayacağız. Böylece kimyasal ürünler kullanmamış olacaksınız ve maddi olarak rahatlamış hissedeceksiniz.

Cildiniz eskisinden çok daha canlı ve kusursuz bir görünüme sahip olacak. Peki, evde nemlendirici krem yapımı nasıl olur ?

Doğal nemlendiricilerin başını hiç kuşkusuz saf zeytinyağı çekmektedir. Yağ asitleri ve antioksidan bakımından zengin olan zeytinyağını gün aşırı ince bir tabaka şeklinde cildinize sürebilirsiniz.

Böylece cildiniz ihtiyacı olan neme kavuşurken kırışıklarınız azalacaktır. Sofralarınızda kullandığınız yoğurt cildinize nem kazandıracak bir başka üründür. İçeriğindeki minareller sayesinde kuru ve kaşıntılı cildinizi yatıştırmaya yardımcı olur.

Taze ve sade yoğurdu elleriniz, yüzünüz, kollarınız ve bacaklarınız gibi tüm bölgelerinize masaj yaparak sürebilirsiniz. 10 dakika beklettikten sonra duş alarak temizlenebilirsiniz. Başka bir doğal nemlendiriciden bahsedecek olursak o da baldır.

Her derde şifa olan bal cildinizi nemlendirerek pürüzsüz bir görünüm sağlamasına yardımcı olacaktır. Uyumadan önce yüzünüze bir miktar ince tabaka bal sürün. 20 dk sonra yüzünüzü iyice durulayın.

Her gece uyumadan önce yaptığınızda kısa bir süre içerisinde sizde cildinizde ki yumuşaklığı hissedeceksiniz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir