Evde Sivilce Nasıl Geçer?


Sivilceler insan vücudunda birçok farklı sebepten dolayı çıkabilmektedir. Ergenlik dönemiyle alakalı olarak, yediklerimizle alakalı olarak ya da stres ile alakalı olarak vücudumuzda birçok sivilce çıkabilmektedir. Bu sivilcelerle baş etmenin birçok yolu da mevcuttur. Tıbbi çözümlerin yanı sıra, kişilerin ev ortamında uygulayabileceği yöntemler de bulunmaktadır. Evde sivilce nasıl geçer diye bakıldığı zaman, bu amaç doğrultusunda bitkisel olarak birçok maskenin var olduğu bilinmektedir.

Sivilce ile evde müdahale noktasında ilk önemli durum, sivilcelere elle müdahale edilmemesidir. Sivilcelerin en fazla enfeksiyon kapma nedeni, kişilerin elleriyle sıkmasıdır. Bunun sonucunda sivilceler yüz üzerinde kalıcı izler bırakabileceği gibi, enfeksiyon da kapabilir. Sivilceler ile evde mücadele konusunda bilinen en etkili yöntem, bal ve tarçın maskesidir.


Evde Sivilce Nasıl Geçer?


2 yemek kaşığı bal ve 1 çay kaşığı tarçını karıştırarak, sivilceli bölgeye sürebilirsiniz. Farklı günlerde bunu uygulayarak kesin bir çözüm elde etmek mümkündür. Tarçın anti bakteriyel özelliği nedeniyle sivilce ile mücadele konusunda çok önemli bir bitkidir. Yine sivilceleri kurutmak ve izlerini yok etmek için kullanılan en etkili yöntem elma sirkesidir. Elma sirkesini sivilcelerinize sürerek, çok kısa bir sürede sivilceleri kurutabilirsiniz.

Etkili maskelerden birisi de papatya maskesidir. 1 adet taze papatyayı iyice ezerek, sivilceli bölgeye uygulayabilirsiniz. Papatya bitkisinin bu özelliği bilimsel olarak da kanıtlanmıştır. Cilt üzerinde papatyayı 15-20 dakika kadar bekleterek, kısa sürede önemli sonuçlar alabilirsiniz.

Sorularınızı yorum bölümünden güzellik uzmanımıza iletebilirsiniz

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir