Evde Yapılabilen Doğal Yüz Maskesi Tarifleri


Güzelliğimiz özellikle cildimiz için birçok bakım maskeleri kullanmaktayız.  İnternette gördüğümüz özellikle ünlülerin kullandığı bakım maskeleri birçoğumuz tarafından tercih sebebi olmaktadır.

Pratik yüz maskeleri tarifleri hepimizin dünya para harcamaya gerek kalmadan, mutfağımızda bulunan malzemelerle uygulayacağımız bir yöntemdir.


Evde Yapılabilen Doğal Yüz Maskesi Tarifleri


Dikkat edilmesi gereken tek nokta cilt tipimizi bilmekten geçmektedir. Farklı cilt tipleri vardır. Kimisi karma, kimisi yağlı,  kimisi kuru,  kimisi de çok hassas cilt tipine sahiptir.

Kuru Ciltler İçin Maske Önerileri

Kuru bir cilde ya da karma bir cilt tipine sahipseniz ve Türk kahvesini de seviyorsanız, kahvenizi içtikten sonra, telvesini yüzünüze sürebilirsiniz. Bu sayede cildiniz bir bebek cildi gibi yumuşacık,  olacaktır. Bu sayede istenmeyen siyah noktalardan da kurtulmuş olacaksınız. Çünkü bilindiği üzere Türk kahvesinin peeling özelliği vardır.

Evde Sivilce Maskesi Yapımı Tarifleri

Evde rahatça uygulayacağımız bir diğer maske, hem cildinizi canlandıracak hem sivilcelerden kurtulmanızı sağlayacak, hem lekelere çözüm olacak, hem cildinizdeki toksinleri atıp pürüzsüzleştirecek hem de nemlendirecektir.

Şayet bala karşı alerjiniz yoksa bal maskesi mucize maskelerden biridir. Şöyle ki bir tatlı kaşığı çiçek balı, bir tatlı kaşığı tarçını karıştırıp cilde sürüyoruz. 15 dakika bekletip ılık su ile yıkıyoruz. Yağlı ciltler ise düzenli bakım gerektirir. Çünkü sivilce ve siyah nokta problemleri sıkça yaşanır.

Evde Yapılabilecek Kil Maskesi Tarifi

Evde uygulanan basit ama etkili olan maske ise, iki tatlı kaşığı maya ve su, iki yemek kaşığı kil, bir tatlı kaşığı toz şeker.  Mayayı suda eritip içerisine toz şekeri ekliyoruz. Ardından kili ekleyip bu karışımı 15 dakika dinlendiriyoruz.

Sonrasında cildimize sürüyor ve yarım saat bekletip yıkıyoruz ve 10 günde bir uygulayabiliriz. Çok fazla paralar harcamaya gerek olmadan, kimyasal madde içermeyen evde yapılan doğal maskelerle kendimizi mutlu edebiliriz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir