Gelin Makyajı


Bir genç kızın en çok hayalini kurduğu an düğün günüdür. Her gelin adayı bu özel günde en muhteşem haline bürünmek ister.

Bunun için uzun süren gelinlik ve ayakkabı alışverişlerinin yanı sıra saç ve makyaj modelleri incelenir. Kullanacağı her parçanın birbiriyle ve kendisiyle uyumlu olması gerekir. Bu sayede gelinler kusursuz görünüme kavuşabilirler. Gelin makyajının mükemmelleşmesi için gelinlikle ve düğün konsepti ile ahenk içinde olması çok önemlidir.


Gelin Makyajı


Kır düğünü gibi doğa ortamlı bir konsept var ise hafif bir makyaj daha iyi görünecektir. Bir otelin balo salonunda yapılacak düğünde ise şatafatlı bir makyaj yapılabilir. Gelin makyajı 2018 yılında olduğu gibi bu sene de gelinleri kusursuz görünüme ulaştıracak ışıltılı makyajlar yapılacaktır.

Gelin Makyajı 2019 

Bu yıl ki gelin makyajları kusursuz ve sağlıklı bir cilt görünümü elde etmek üzerine kurulmuştur. Yoğun oranda kullanılan fondöten, kapatıcı, aydınlatıcı gibi ürünler basit hileler ile makyaj yok gibi uygulanmaktadır. Bu sayede hem mükemmel bir yüz elde edilir hem de fresh bir görünüm sağlanabilir. Bu yıl öne çıkan kapatıcı ürünlere ek highlighter kullanımı oldukça yoğun.

 

Gelinlerin göz kamaştırıcı güzelliğini tamamlayacak en önemli ışıltı bu ürünlerde saklı. Özellikle elmacık kemiği bölgesinde ve burun kemerinde kullanarak pırıltılı bir etki yaratılabilir. Gelin makyajı porselen uygulaması ise en çok kullanılan yöntemlerden biri. Sivilce, kırmızı leke gibi hiçbir detayın yüzde görünmemesini sağlayan makyaj yöntemi ile bebeksi görünüm yakalanabilir.

Doğal Gelin Makyajı 

Gelin makyajı yaparken her zaman en çok tercih edilen, doğal görünüm elde edilmesini sağlayan makyajdır. Gelinler fazla abartıdan uzak, naturel bir görünüş ile gecenin yıldızı olmayı başarabilirler. Bunun için üst üste yapılan makyaj katmanlarından uzak durulmalıdır.

Sadece bir kat fondöten ve aydınlatıcı kullanımı ile doğal bir hale bürünebilirsiniz. Göz farı uygularken de koyu tonlara girmeden açık toprak ya da pembe tonlar kullanılabilir. Göz makyajındaki yoğunluğu rimel ile yaparak dikkat çekici bakışlar elde edilebilir.

 

Dudak makyajında ise sezonun trend renklerinden olan mercan ve şeftali tonları ile dikkat çekici dudak makyajı yapabilirsiniz. Sade gelin makyajı her zaman en çok tercih edilen makyaj olmaya devam edecektir.

Tesettür Gelin Makyajı

Tesettürlü gelinler için makyaj önemli bir konudur. Türban kullanılarak gelinlik tamamlandığından makyaj yapımı önem taşır. Ancak genelde tercih edilen hafif makyaj yapımı olmaktadır. Abartıdan uzak olan makyajlar daha çok kullanılmaktadır.

 

Tesettürlü gelinler için makyajın temelini göz makyajı oluşturmaktadır. Gözlerde yoğun uygulamalar yapılarak dikkat çekici bir gelin makyajı yapılabilir. Tesettür gelin başı için kullanılacak pek çok türban çeşidine uygun olarak naturel renkler makyajda kullanılmaktadır. Dudaklarda nude tonlar ve yanaklarda açık pembe tonlarda allık uygulanabilir. Gözlerde yoğunluğu eyeliner ve rimel kullanarak verebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir