Göz Altı Morlukları Nasıl Giderilir?


Günümüz yaşam koşulları göz önüne alındığında aşırı tuz tüketimi, stres, yorgunluk ve uykusuzluk, göz altı morluklarının oluşmasında en büyük etken sebeplerdir. Her ne kadar çeşitli krem,kapatıcı ve benzeri pek çok kozmetik kimyasal ürün kullanarak oluşan göz altı morlukları kapatılmaya çalışılsa da aslında uzun vadede çeşitli cilt problemlerine de bu yolla davetiye çıkarıldığının farkında değilizdir.

Göz altı morluklarını gidermek için alternatif olarak uygulanabilecek pek çok doğal ve bitkisel çözüm mevcuttur. Ancak bunun öncesinde düzenli beslenmeye dikkat etmek, uyku düzenini korumak, kahve, sigara, alkol gibi zararlı alışkanlıklardan uzak durmak alınabilecek ilk önlemler arasında yer almaktadır.


Göz Altı Morlukları Nasıl Giderilir?


Ek olarak her gün düzenli olarak su tüketimine dikkat etmeli ve günlük en az 3 litre su tüketmeye özen göstermelisiniz. Suyun vücuttaki toksinlerin kolayca dışarı atılmasına yardımcı olduğunu aklınızdan çıkarmamalı ve cildin genç görünmesinde önemli bir rol oynadığını unutmamalısınız.

goz-alti-morluklari-nasil-giderilir

Göz altı morlukları nasıl geçer diye soranlar bildiğimiz sallama poşet çayları kullandıktan sonra atmamalı ve göz altı morluklarınızın iyileşmesinde kullanmalısınız. Sallama poşet çayları veya normal çayları kullandıktan sonra soğumaya bırakarak 10 – 15 dakika kadar  uygun bir şekilde göz altınızda beklettiğinizde doğal bitkisel bir tedavi yapmış olursunuz.

Bayanların dikkat etmesi gereken hususların başında ise göz bölgesine aşırı makyaj yapmaktan kaçınmalarıdır. Zira makyaj malzemeleri içerisinde yer alan kimyasallar cildi tahriş ederek göz altı morluklarının oluşmasına davetiye çıkarmaktadır.

Sık sık göz altı morlukları oluşan kişilere bol meyve ve sebze tüketmeleri önerilmektedir. Özellikle meyve ve sebzeler içinde C ve E vitamini bakımından zengin yiyecekler gözaltı morluklarını geçirmede önemli rol oynamaktadır.

Göz altı morluğuna karşı iyi gelen önemli ve basit çözümlerden patates ve salatalıkta morlukların giderilmesinde etkilidir. Çiğ patates ve salatalığı dilimleyerek göz kapaklarınıza koyup yaklaşık 15 dakika kadar bekleyerek göz altı morluklardan hızlı bir şekilde kurtulabilirsiniz.

Son olarak göz altı morluklarından kurtulmak için gözlerinize soğuk su ya da buz torbası ile kompres uygulayabilirsiniz. Bu sayede hem gözlerinizi rahatlatmış hem de gözaltı morluklarından kurtulmuş olursunuz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir