Gözaltı Morluklarına Ne İyi Gelir?


Gözaltı morlukları birçok nedenden dolayı oluşabilir. Başlıca nedeni genetik yapıdan dolayı kaynaklanır.

Ayrıca stres, güneş de fazla kalma, alerji, kötü beslenme ve uykusuzluk gözaltı morlukların oluşumunda başlıca nedenler arasında gelmektedir.

Gözaltı Morluklarına Bitkisel Çözümler


Gözaltı Morluklarına Ne İyi Gelir?


Bu morlukları gidermenin en çok kullanılan yöntemi bitkiler yoluyla olandır. Birçok kozmetik firması bu konuda kapatıcı kremler geliştirse de bu bize kesin bir çözüm sunmamaktadır.

Günü kurtarmamıza yarayan bu kremler, içeriğindeki kimyasallar nedeni ile cildimizi kötü bir şekilde etkilemektedir. Bunun için seçilecek en uygun ve sağlıklı yol doğal bitkilerdir.

Bitkisel tedaviye başlamadan önce gözaltı morluğu nedeninin bilinmesi gerekir. Bu nedenle bir cilt uzmanına gitmeniz sizin için daha yararlı olacaktır.

Gözaltı morluklarının giderilmesi için kullanacağınız en önemli bitki maydanozdur. Maydanozu bir blender yardımıyla doğramanız, ardından suyunu süzüp gözaltı bölgelerine yerleştirmeniz, deri altındaki koyu rengin giderilmesini sağlar.

Ayrıca şişliklere de iyi geldiği bilinmektedir. Bir diğer bitkisel yöntem ise patates ve salatalık yöntemidir. Bu bitkilerin yatıştırıcı özellikleri bulunmaktadır. Patatesi rendeleyerek bir pamuk yardımıyla uygulayabilirsiniz.

Patates içeriğinde bulunan sıvı nişasta sayesinde gözaltı derisi renginin açılmasını sağlar. Salatalığı da dilimleyerek kullanmanız mümkündür.

Bu sayede gözleriniz bölgesinde bulunan damarların küçülmesine ve deri altının daha az miktarda su bulundurmasına yardımcı olmaktadır.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir