Hassas Gözler İçin Makyaj Önerileri


Hassas gözleriniz var ise, genellikle gözleriniz rimel, göz kalemi, eyeliner sürerken sulanır ve çok fazla göz kırparsınız. Bu sebeple de makyajınız ya akar ya da düzgün tamamlanamaz. Peki, hassas gözler için makyaj önerileri nelerdir? Hassas gözleriniz var ise ne yapmanız, nasıl bir makyaj uygulamanız gerekmektedir?

Hassas gözleriniz var ise öncelikle rimel ile daha çok gözlerinizi yaşartmaktan ve yormaktan kaçının. Bu hem gözlerinizin sulanmasına hem de kızarmasına yol açacaktır. Eyeliner gözleriniz kapalı uygulandığı ve çok bastırılmadığı takdirde işe yarayabilir.


Hassas Gözler İçin Makyaj Önerileri


Göz kalemini de çok gözünüzün içine değdirmeden, göz kapağınızın dışından uyguladığınızda sizin için sorun çıkartmayacak bir makyaj malzemesi olabilir. Fakat gözleriniz yine de yaşarıyor ve sizi rahatsız ediyor ise, dudaklarınızı daha ön plana çıkartan makyajlar yapabilir, gözlerinizi yormadan güzel bir makyaja sahip olabilirsiniz. Canlı tonlarda rujlar kullanabilir, dikkat çekici tonlar ile uygulama yapabilirsiniz.

Cildinizin sağlıkla parlaması, çeşitli allıklar ile yanaklarınıza renk gelmesi ile daha canlı ve göz makyajı olmadan da güzel görünebilirsiniz. Kontur yöntemleri ile cildinizin hatlarını ortaya çıkartabilirsiniz ve bunlar sizin için göz makyajı yapmakla uğraşmaktan daha yararlı ve az yorucu olacaktır.

Kirpiklerinizi sadece kıvırabilir, göz kapaklarınıza hafif renklendirme için farlar uygulayabilirsiniz. Bunlar genellikle gözlerinizi rahatsız etmeyecek ve kolaylıkla makyaj yapmanıza yarayacaktır. Deneyin ve gözlerinizin rahatlamasına izin verin.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir