İftar Davetlerine Giden Genç Kız Makyajı


İftar davetlerine katılan genç kızların zarif ve hafif makyaj yapması önerilmektedir. Bu sezonun en başarılı makyaj artistlerinin önerilerine göre hafif makyaj yılın trendleri arasında yerini almaktadır.

Ramazan ayında yapılan etkinlik ve davetlerde genç kızlar yüksek katılım göstermektedir. Hal böyle olunca genç kızların birbiri ile yarışan stilleri mercek altına alınmaktadır. Bu yıl iftar davetlerinde genç kız şıklığı sadelikten yana olmaktadır.


İftar Davetlerine Giden Genç Kız Makyajı


Giyim stilini tamamlayacak olan hafif bir makyaj ile göz kamaştırıcı olabilir. Genç kızların cildini yormayacak ve ışıltı sağlayacak basit makyaj teknikleri bulunmaktadır. Genç makyaj malzemeleri ile kolayca etkili ve güzel bir makyaj yapılabilir.

Sade Makyaj 

Genç kız makyajı için en ideal olan hafif yapılan makyajdır. Gösterişten uzak, naturel tonlarda yapılan makyaj ile oldukça etkili olmak mümkündür. Genç kız makyaj ürünleri içinde abartıdan uzak olanlar tercih edilmelidir. Fondöten, pudra, koyu far ve rujlar kullanılmamalıdır.

Genç kız makyaj çantası içinde olması gereken nemlendirici, BB krem, allık, highlighter, göz kalemi, rimel ve parlatıcı ürünleridir. Bu ürünler içinde de mutlaka yoğun kimyasal içermeyen, doğal ürünler olmasına dikkat edilmelidir.

Cilt yaşlanmasına sebep vermeyecek ve cildin doğal dokusunu bozmayacak ürünler kullanılmalıdır. Cilt henüz çok genç olduğundan bazen sadece iyi bir nemlendirici bile kapatıcılar yerine yeterli olabilir. 17 yaş makyajı için sadelik en iyi seçim olacaktır.

Okul Makyajı Lise

Genç kızların en çok yaptığı hata hızlı büyümeye çalışmak için ağır makyaj yapmaktır. Yoğun kapatıcı ve aydınlatıcılar, aşırı buğulu göz makyajı, koyu ve mat rujlar ile olduğundan çok daha büyük görünmeye gayret ederler.

Ancak bu tip makyaj yapımında büyük görünmek yerine kötü bir makyaj yapmış olacaklardır. Yaşına uygun olmayan kadınsı makyaj ne yazık ki daha güzel olmayı sağlamayacaktır. Genç kızların dikkat etmesi gereken en önemli konu sadece kusurlu olan bölgeleri kapamak ve yok gibi makyaj yaparak cilde ışıltı vermektir.

Bunun için nemlenmiş sağlıklı bir cilt temel başlangıç olmalıdır. Göz makyaj yaparken sadece tek kat rimel kullanımı yeterli olacaktır. Dudak için lip gloss (parlatıcı) ürün kullanımı ile ışıl ışıl ve doğal bir 16 yaş makyajı elde edilebilir.

Okul Makyajı Ortaokul

Ortaokul dönemi içinde ilk makyaj hamleleri başlamaktadır. Bu yaşlar kızların makyajla ilk tanışmaları olup, genelde annelerini izleyerek makyaj yapmaya başlarlar. Bu nedenle yoğun makyaj yapmaya çalışmaları kaçınılmazdır.

En doğru ve hafif makyaj için kendilerine yol göstermek önemlidir. Bu yaş grubunda cilt için sadece nemlendirici kullanımı yapılmalıdır. Ergenlik dönemi için cilt tazeliğini korumak ve istenmeyen sivilce gibi etkileri yok etmek için dermo kozmetik ürünler tercih edilebilir.

Kirpiklerde görünürlüğü arttırmak için parlatıcı özellikli rimel kullanılabilir. Bunun dışında sadece dudaklarda parlatıcı kullanılarak makyaj tamamlanmalıdır. 7. sınıf makyajı için sade ve hoş görünmeyi sağlayacak makyaj yapılmalı ve davete hazırlanılmalıdır.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir