İlk Buluşmada Yapılacak Makyaj Önerileri


Çok hoşlandığınız hatta âşık olduğunuz kişiyle ilk kez buluşacaksınız.

Bu yüzden çok telaşlısınız, ne giyeceğinizi ve nasıl makyaj yapacağınızı bilemiyorsunuz. Çok güzel mi olmalısınız yoksa doğal mı görünmelisiniz karar veremiyorsunuz.


İlk Buluşmada Yapılacak Makyaj Önerileri


Merak etmeyin bizim size bu konuda birkaç önerimiz var.

İlk buluşmalar oldukça önemlidir, ilk izleniminiz de ilişkinin devamı için etkin rol oynar. Bu yüzden sizi olduğunuz gibi tanımalıdır derim ben.

İlk Buluşmada Işıl Işıl Görünün

Günlük hayatınızda nasıl makyaj yapıyorsanız yeni maceralar aramaya gerek duymayın.
Ama normal hayatınızda çok makyaj yapmıyorsanız ve o gün ışıl ışıl görünmek istiyorsanız size doğal tonlarda hafif bir makyaj yapmanızı öneririm.

Doğal ten renginizle uyumlu bir fondöten uygulayıp gereksiz kapatıcılardan uzak durmalısınız. Kat kat boyanmış bir görünümden kaçınmalısınız. Bakışlarınız bu buluşmada çok önemli olacağından mutlaka ince bir eyelenır çekin ya da kirpik diplerinizi belli etmek için ince bir kalem geçmelisiniz. Kirpiklerinizi kıvırmalı ve romantik bir bakış için maskara uygulamalısınız.

İlk Buluşmada Bakışlarınızla Etkileyin

Abartılı buğulu bir göz makyajından kaçınmalısınız bunun yerine daha sıcak daha doğal kahverengilerden oluşan birkaç dokunuş yapabilirsiniz. Kaşlarınızı her zaman nasıl dolduruyorsanız aynen o gün de hiç risk almadan o şekilde doldurmalısınız.

Büyük abartılı dudaklardan kaçınmalısınız şeftali tonlarında, dudak renginizin bir iki ton açığı ya da bir iki ton koyusu olan mat bir ruj tercih etmelisiniz. Mat olmalı dedim çünkü yemek yerseniz ya da bir şeyler içerseniz dudağınızdan rujunuz kaybolur ve farkında bile olmazsınız bunun için mat ruj daha kalıcı olacaktır.

Zaten çok makyaj olayından erkekler genelde haz etmezler bunun için daha sade daha doğal bir görünüm için ilk buluşmanızda ideal olacaktır.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir