Kırışıklık Giderici Maske Tarifleri


Ülkemizde her insan yüzlerindeki sivilcelerden kırışıklıklardan hep şikayetçi olmuşlardır. Oysaki bu o kadar problem bir konu olmaktan çıkıyor.

Bazı bitkisel ürünler ile ya da gerekli ilaçlarla bundan kurtulabilirler. Öncelikle bitkisel bir kaç cilt bakım maskesinden bahsedelim. Mayonezi hepiniz bilirsiniz, 2 yemek kaşığı mayonezi 2 tane yumurtanın sarısı ile karıştırarak iyice çırpıyoruz.


Kırışıklık Giderici Maske Tarifleri


Ardından 15 dakika dinlendirdikten sonra hamur fırçası yardımı ile yüzümüze yavaş yavaş uyguluyoruz. Bu durumu günde 2 ya da 3 kere tekrarlamanızda fayda var. 5 dakika yüzümüzde bekleyen bu maskeyi ılık su yardımı ile temizliyoruz.

Hassas Ciltler İçin Doğal Maske Tarifleri

Kozmetiklerde satılan kimyasal kırışıklık giderici maskeler de var. Biz bu maskeleri pek önermiyoruz. Çünkü hassas ciltler var nede olsa insan sağlığı her şeyden önemlidir. Bir diğer maske çeşidi ise limon ve un ile hazırlanan bir maskedir. 1 tüm limonu iyice sıkıyoruz.

Ardından alabildiğince unu bir kâse yardımı ile karıştırdıktan sonra iyice kıvamı gelince yüzümüze sürüyoruz. Ilık su yardımı ile yıkandıktan sonra yine günde 2 3 kez tekrarlamanızda fayda vardır.

Kırışıklığa Mısır Unu Maskeli Çözüm

Diğer yöntem ise mısır unu ve yumurtanın sarısı ile hazırlanan bir maskedir. Bu kesin çözüm maskesidir aslında. 1 tane yumurta sarısı ve alabildiğince mısır ununu karıştırarak güzel bir karışım elde etmeliyiz.

Ardından yüzümüze yedirerek bunu sürmeliyiz kurumasını bekledikten sonra salatalığı oval bir biçimde kesip suratımıza koyuyoruz. 10 dakika bekledikten sonra ılık su yardımı ile yıkıyoruz.

Lakin bu maskeyi haftada 1 kez yapmanızda fayda vardır.

 

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir