Kızıl Saçlara Uygun Makyaj Seçimi


Hürrem Sultan fırtınasının estiği son yıllarda popülerliğini arttıran kızıl saç renkleri, açık ten rengine sahip olan bayanlara çok yakışmaktadır.

Oldukça geniş bir renk skalasına sahip olan kızıl saç rengi kullanıyorsanız, her renk makyaj yapma lüksünüz ortadan kalkmış demektir. Yanlış renkler kullanarak lahana bebeğe dönüşmek istemiyorsanız bu yazımızı okumalısınız!

Kızıl Saç Rengi Neden Tercih Ediliyor?


Kızıl Saçlara Uygun Makyaj Seçimi


Açık tenli bayanlara çok yakışan kızıl saç rengi çekici gösterdiğinden özel günler başta olmak üzere sıklıkla tercih edilmektedir. Katıldığınız bir davette çekici görünüm istiyorsanız kızıl saç rengine uygun makyaj renkleri kullanarak tüm gözleri üzerinize çekebilir,  gecenin güzellik kraliçesi siz olabilirsiniz.

Kızıl saçlarla çekici görünümün bedeli ise maddiyattır. Kızıl saçların bakımı oldukça masraflı ve zordur. Çünkü her yıkamada farklı bir kızıl tonu alacak olan saçlarınız eğer açık renk bir kızıl kullanıyorsanız altın sarısına bile dönebilir.

 

Bu yüzden saçlarınıza yapacağınız masrafı göze almanız gerekir. Giyim alışkanlıklarınızda da değişiklik yapmanız gerekebilir. Çünkü çok sevdiğiniz fuşya rengini kızıl saçlarınızla giyinemezsiniz.

Kızıl saçlara uygun makyaj renkleri seçimi saçınızın koyu ya da açık kızıl tonlarında olmasına göre çok değişmeyecektir. Çünkü makyajınızda kullanacağınız renkler, kahverengi ve bakır tonları olacaktır.

Kızıl Saçlılar İçin Göz Makyajında Renk Seçimi

Göz makyajınızda far kullanmayı seviyorsanız, siyah, gri, altın sarısı, kahverengi ve bakır tonları bir palyaço gibi görünmenizi engelleyecektir. Yeşil ve mavi renkleri göz kalemi seçimlerinizde kullanarak hoş bir kontrast da yaratabilirsiniz.

 

Allık seçimlerinizde kayısı tonları kullanarak elmacık kemiklerinizi çok hafif vurgulamanız yeterli olacaktır. Porselen görünümlü bir fondöten seçimi ve çok hafif bir kayısı rengi allıkla göz alıcı görünmeniz mümkün olabilecektir.

Ruj tercihlerinizde ise pembe tonlarından mümkün olduğunda uzak durmalısınız. Çok gerekmedikçe kırmızı tonları da kullanmamalısınız.

Doğal nüde tonlar ve şeftali, kayısı tonları size doğal bir güzellik verecektir.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir