Kolda Sivilce Nasıl Geçer


Vücudumuz bazı olumsuz durumlarda tepkileri dışa vurarak gösterir. Vücudumuzun hemen her noktasında sivilcelerle karşılaşabiliriz.

Birçok nedene bağlı olarak oluşan sivilceler, yağlı ve aşırı baharatlı gıdaların gereğinden fazla tüketilmesi nedeniyle de sorun oluşturmaktadır. Kollarda çıkan sivilcelerin en önemli nedenleri arasında bu bölgede yağ oranının az olması ve nemini yitirmesidir.


Kolda Sivilce Nasıl Geçer


Uzaktan bakıldığında sivilce gibi bir görüntü oluşturan bu durum aslında nemin azalmasına bağlı olarak kıl köklerinin rahat çıkamamasına sebep olmasından dolayı oluşan bir durumdur.

Kolda sivilce nasıl geçer?    Diye düşüldüğünde en doğru davranış mutlaka dermatoloji uzmanına başvurmaktan geçer. Kol bölgesinde oluşan sivilceler şayet bu bölge nemini yitirdiği için meydana gelen bir durum ise uygun olan yağlı bir krem yardımıyla bu durum sorun olmaktan çıkacaktır.

Yaz aylarının gelmesiyle deniz sezonu açıldığından enfeksiyona bağlı olarak oluşan bir durum ise yine bir uzmanın görerek değerlendirmesi gerekmektedir.

Böyle bir durumda mutlaka vücut susuz kaldığı için günlük su tüketiminde 2 litrenin altına düşmemek gerekir.

Yetişkin insanlarda vücudun %60’ı su olduğu için yeterli su tüketimine dikkat edilmediği takdirde bu gibi durumlarla karşılaşmak içten bile değil.

Vücudun nem dengesinin sağlanmasında çok büyük bir öneme sahip olan su, yeterli düzeyde alınmadığı zaman beraberinde birçok olumsuz sonuç doğurmaktadır.

Aynı zamanda bir başka nedeni ise özellikle bayanlarda kol bölgesine uygulanan sır ağda ile kıllardan kurtulma çabasıdır.

Bu gibi durumlarda açılan kıl kökleri enfeksiyona açık olduğu için epilasyonu uygulayan kişinin mutlaka elinde eldiven olması ve uygulama sonrası ise salisilik asitle mutlaka tonik yapmak, güneşe çıkmamak ve banyo yapılacak ise kese gibi tahriş edici uygulamalar yapmamaya özen göstermek gereklidir.

Ayrıca epilasyon sonrası mutlaka uygun olan pomat kullanmak gerekmektedir.

Sorununuzun tedavisi için bir cilt uzmanının görmesi gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir