Kuaförlerin Kullandığı Fön Makinelerinin Avantajları


Fön makineleri birçok çeşit halinde bulunmaktadır. Her makine aynı olmamakla beraber en kaliteli fön makinesi ve kalitesiz olanları piyasa üzerinde bulunmaktadır. Hangisini istediğiniz size ve saç modelinize bağlıdır. Kuaförler ise birçok saç çeşidini dükkanı içerisinde ağırladığı için güçlü bir saç kurutma makinesi bulunmalıdır. Güçlü makinelerin oldukça yüksek avantajları bulunmaktadır. Kuaförler birden fazla Fön makinesi fırçasına sahiptirler. Bundan dolayı her modele uygun şekilde saça şekilde verebilirler. Saç kurutma makinesinin yeteri kadar sıcaklık çıkarması ve saça doğru bir şekilde uygulanması tamamen avantajlarını göstermektedir. Bu makinelerde turbo üfleme seçeneği bulunmasından dolayı yeteri kadar ihtiyaç alınabilmektedir.

Fön Makineleri Önem Vermemiz Gerekenler


Kuaförlerin Kullandığı Fön Makinelerinin Avantajları


Fön makinelerinin iyisini tercih etmek oldukça avantajlı bir durum haline gelebilmektedir. Böylelikle kuaför fön makineleri ne kadar avantajlı bir şekilde hizmet verdiğini anlayabiliriz. İyon özelliği olan makineleri tercih etmeniz saçlarınızın uçuşmasını engelleyerek güzel şekilde vermenizi sağlayacaktır. Hem soğuk hem de sıcak hava veren makine almanız şekil verdikten sonra saçınızın korunmasına daha iyi yardımcı olacaktır. Önem vermemiz gereken bir diğer özellik ise taşınabilmesi için güçlü ve küçük makineler tercih etmemiz gerekmektedir. Fön makinesi içerisindeki ızgaralara önem göstermeniz seçenekler arasında yer almaktadır. Birçok özellik bakımından güzel ve tercih edilebilir bilgi almak için kuaförlere danışmanız daha uygundur.

Saç Kurutma Makinesi ve Ergonomi

Fön Makineleri Saç Fırçaları

Makinenin içerisindeki havanın çıkışını sağlayan fırçaları doğru seçmeniz oldukça önemlidir. Fırçasını genel olarak plastik seçmeniz gerekmektedir. Fırçaların değişik ağızlıkları olabilmektedir. Çıkan havayı çıkararak daha iyi performans almak isterseniz ağzı uzun ve dar fırçalar kullanmanız gerekmektedir. Böylelikle bir noktaya doğru bir şekilde fön uygulayabilirsiniz. Fırça diplerinde bulunan kaplamaları ise seramik ne nano seçmeniz gerekir. Bunlar havayı kırmaz ve sağlığınız için oldukça önemlidir.

Fön Makineleri Çeşitleri

Piyasa üzerinde hem kuaförlerin kullandığı hem de normal birden fazla fön makinesi bulunmaktadır. Bu makineler genel olarak kaç Watt olduklarına göre tercih edilmektedir. Havayı ne kadar iyi çıkarırsa o kadar iyidir algısı aslında doğru değildir. Her makinenin hem soğuk hem de sıcak hava verme ayarı olması gerekmektedir. Ayrıca verilecek kuvvetin kendiniz ayarlanabilir bir makine bulmanız sizin için daha iyi olacaktır. Fiyatına göre performansını değerlendirip ona göre profesyonel fön makineleri almanız gerekmektedir.

Bu yazı; Tulyum.com editörleri tarafından hazırlanmıştır.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir