Lazerle Sivilce Tedavisi


Sivilceler, cildimizi bozan, bize kötü bir görünüm kazandıran, olmasını hiç istemediğimiz, olduğu zamanda bizi çok rahatsız eden bir cilt sorunudur.

Cildimizde oluşan sivilceler, özellikle ergenlik döneminde ki gençlere, zor anlar yaşatabilir, yoğun bir şekilde ve iltihaplı olarak çıktıklarında, psikolojik olarak etkileyebilir.

Sivilceler Neden Çıkarlar?


Lazerle Sivilce Tedavisi


Sivilceler, ciltteki yağ oranının yoğunlaşması ve ciltteki tıkanan gözenekler nedeniyle çıkarlar ve bazen ciltle iz bırakabilirler.

Eğer sürekli sivilce çıkmasına meyilli bir cildiniz varsa, cildinizin temizliğine ve bakımına dikkat etmeli, bol su tüketmeli, aşırı yağlı gıdalardan uzak durmalı, beslenmeniz dikkat etmelisiniz.

Ayrıca cildinizde çıkan sivilcelerin, tüm yüzünüze yayılmaması ve cildinizde iz bırakmaması içinde, sivilcenizi sıkmamalı, onunla oynamamalısınız. Cildinizde oluşan yoğun bir sivilcelenme varsa, lazerle sivilce tedavisini denemeniz, yüzünüzü güldürebilir.

Sivilcelerden Lazerle Kurtulun

Lazerle sivilce tedavisinde amaç, mevcut kullanılmakta olan sivilce tedavi sürecini hızlandırmaktır. Ayrıca lazerle sivilce tedavisinde, sivilce izlerinin oluşmaması ya da oluşmuş olan sivilce izlerinin tedavi edilmesi de mümkündür.

Lazerle uygulanan sivilce tedavisinde, deri altında bulunan ve sivilce oluşumuna neden olan bakteri sayısı azaltılarak, yeni sivilce oluşumunun önüne geçilir.

Ayrıca, cilt derisine zarar vermeden, deri altındaki yağ bezlerini etkileyerek, yağ kanallarının küçülmesini, dolayısıyla bulunan sivilcelerin tedavi sürecini hızlandırarak, sivilcenin iyileşmesini sağlar.

Yaklaşık 5-6 seans düzenlenen lazerle sivilce tedavisi, sivilce yoğunluğuna ve durumuna göre, haftada 1-2 defa uygulanabilir. Sadece seans sonrası kısa bir süre, ciltte hafif kızarıklıklara neden olabilen bu yöntemin, büyük bir yan etkisi bulunmamaktadır.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir