Makyaj Nedir Çeşitleri Nedir


Makyaj denince akla büyük ihtimalle kadın gelecektir. Çünkü hayatımız da makyaj kelimesini daha çok kadınlardan duyarız. Bunun nedeni kadınların doğuştan itibaren güzelliğe olan ilgi ve meraklarıdır. Lakin makyajı erkekler de yapabilmektedir kadınlar kadar çok fazla olmasa da. Makyaj kısaca bir yüzün gözlerine, kirpiklerine, kaşına ve dudağına güzellik katmak, süslemektir. Güzelleşmek için kullanılır makyaj.

Makyaj Çeşitleri


Makyaj Nedir Çeşitleri Nedir


1-Porselen Makyaj: Porselen makyaj türün de oldukça etkili yani oldukça kusurları kapatıcı bir makyaj çeşididir. Porselen cilt etkisi yaratır. Bu makyaja özgün kremler ve fondötenler bulunmaktadır. Bu makyaj türü yani porselen makyajı ciltte kalıcı bir etki bırakır. Özellikle özel günler için vazgeçilmez bir makyaj türüdür.

2-Günlük Makyaj: Bu makyaj da daha çok göze çarpan hafif makyaj uygulamalarıdır. Cilt kusurları ise hafif yapılı bir pudra yardımı ile kapatılabilmektedir. En çok kullanılan işlem ise gözlerde rimel uygulamasıdır. Daha çok kafeye, kahve içmeye, arkadaşlarla buluşmaya, alış verişe çıkmaya kısacası günlük gezmelere uygun bir makyaj türüdür.

3-Gece Makyajı: Gece makyajın da renkler oldukça belirgin bir haldedir. Kirpikleri belirginleştiren rimel, dudağa sürülen ruj, yanaklara uygulanan allık koyu ve belirgin bir halde olur gece makyajında. Düğün, nişan, özel yemek gibi yerlere giderken yapılabilmektedir.

4-Show Makyajı: Bu makyaj oldukça belirgin bir makyaj olur. Bunun nedeni düşünceyi, duyguyu veya ifadeyi belli etmek için kullanılır. Bu makyaj daha çok gösteriş içindir yani insanların beğenisini almak içindir. Bu makyaj yapılırken oldukça uzun saatler harcanabilmektedir.

5-Dizi Makyajı: Dizi oyuncularının ciltleri oldukça kusursuzdur. Ekstra bir güzellik katmak için vardır daha çok kişinin güzelliğine güzellik katmak için uyum sağlamaktır amacı. Bu makyaj da ek olarak ışık oyunları yapılarak güzelliği katlamaktır amaç.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir