Makyaj Temizlemenin Doğal Yolları


Makyaj yapmayı çoğumuz severiz. Ama temizlemeye geldi mi iş çokta kolay olmuyor. Birçok makyaj temizleyici var ama doğal yollar her zaman en iyisi oluyor.

Evde yüzümüze sürdüklerimizi makyaj temizlemenin doğal yolları ile temizleyebiliriz. Süt ile makyajınızı çıkartabilirsiniz. Hem kolay hem ekonomik hem de en doğal yöntemlerden biridir. Sütü biraz ılıtın. Bir parça pamuğa dökerek makyajınızı çıkartın. Daha sonra yüzünüzü durulayın.


Makyaj Temizlemenin Doğal Yolları


Papatya ve zeytinyağı ile kendinize güzel bir makyaj temizleme ürünü hazırlayabilirsiniz. Papatyayı kaynatın ve soğumaya bırakın. Soğuyan papatya suyundan bir parça pamuğa dökün. Üzerine birkaç damla zeytinyağı dökün ve makyajınızı temizleyin.

Jojoba yağını da makyaj temizlemek için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Vazelin en doğal makyaj temizleyici olarak karşımıza çıkan bir üründür. Vazelini yüzünüze hafifçe uygulayın ve daha sonra pamukla silin. İşe yaradığını göreceksiniz.

Çilek ile de güzel ve faydalı bir makyaj temizleme ürünü hazırlayabiliriz. Bunun için beş adet çilek ve üç yemek kaşığı doğal yoğurt gerekmektedir. Çileği ezerek yoğurt ile karıştırın. Bu karışımı yüzünüze sürün. Biraz bekledikten sonra ılık su ile yıkayın. Kalıntıları bir pamuk parçası ile güzelce silin.

Hem makyajınızı temizler hem de cildinize iyi gelen bir maskedir. Yoğurt demişken birde limonlu olanını paylaşalım. Bir yemek kaşığı doğal yoğurdu bir yemek kaşığı limon suyu ile güzelce karıştırın. Bunu yüzünüze sürün ve biraz bekleyin. Daha sonra yıkayın. Hem makyajınız temizlenecek hem de cildinizdeki ölü derilerden kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Bir kaç damla salatalık suyu ile bebek yağını karıştırarak makyaj temizleyici elde edebilirsiniz. Ayrıca bebek yağı cildinizi nemlendirecektir.

 

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir