Makyajda kırmızının etkisi


Günümüzde artık her kadın makyaj yapmaktadır. Elimizin altında da internet bulunduğundan her türlü makyaj tavsiyeleri, makyaj hileleri, nasıl makyaj yapılır vb. gibi soruların cevabını hemen bulabilmekteyiz. Özellikle de bloggerların bu konuda emeği çok fazla tabii. Son zamanlarda bronz makyaj, toprak tonlu makyaj, şeftali tonlarında makyaj, porselen makyaj, yüz kontörü gibi birçok makyaj denemesi yapıyoruz. Bütün bunları yaparken artık farklı şeyler de denemek istiyoruz. Çünkü makyaj ile ilgili devamlı yeni denemeler karşımıza çıkmakta..

Neredeyse her kadın makyaj yaparken kırmızı rengi çok iddialı, ateşli ve seksi bulmaktadır. Makyajda kırmızının etkisi mutlaka göze çarptığından yıldönümlerinde, sevgililer gününde veya herhangi bir özel günde birçok kadın da bu tarz makyajları tercih eder. Tercih etmeyen kadınlar olsa bile, en azından her kadının makyaj çantasında mutlaka kırmızı bir ruj bulunur.


Makyajda kırmızının etkisi


Kırmızının eskiden beri erkekler üzerinde bir etkisi vardır. Filmlerde bile kırmızı bir tuvalet, abiye giymiş bir kadın daima göze çarpan bir kadındır. Bunun gibi birçok küçük örnekler verilebilir. Bu nedenle günümüz Türkiye’sinde kırmızı tonlu makyajlar günlük hayatta, dışarıda yenilecek bir akşam yemeğinde veya ev gezmesinde tercih edilen bir makyaj değildir.

Kırmızı Rengi Makyajda Nasıl Kullanabiliriz?

Kırmızı rengi makyajda en çok dudaklarda görürüz. Özellikle beyaz tenli kadınlarda çok belirgin ve ateşli görünür. Kırmızı bir elbiseyle çok iyi bir uyum sağlayabilir. Dudakların yanı sıra kırmızıyı göz farlarında da tercih edebilirsiniz. Farı başka renklerle ve aydınlatıcılarla softlaştırarak günlük bir görünüm kazandırabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir