Mavi Göz Makyajı Nasıl Yapılır


Birçok kadın mavi gözlü olmak ister. MAVI gözün erkekler tarafından çekici olduğu düşünülür çünkü. MAVI gözleri daha da anlamlandırabilir, bulunduğu ortamda göze yapılan makyajla çok daha anlamlı ve seksi gözlere sahip olabilirsiniz.

Gözlerin altına uygulanan siyah kalemle ve gri tonlarda yapılan göz farı uygulaması ile çok keskin ve seksi gözlere sahip olabilirsiniz. Bu uygulama daha çok partilerde, gece yapılan düğünlerde cemiyetlerde kullanılmalıdır.


Mavi Göz Makyajı Nasıl Yapılır


Gündüz Makyajında Mavi Gözler

Gündüz mavi gözlere sadece siyah rimel uygulayarak sade bir görüntü elde edebilirsiniz. Daha derin bir göz makyajı tercih ederseniz kademe kademe bunu arttırabilirsiniz. Mesela rimel ve eyeliner kullanarak daha belirgin hale gelebilir mavi gözler.

Rimel olmazsa olmazı çekici gözlerin. Eyeliner kullanmazsanız göz kapaklarına soft renklerle gözler anlam kazanabilir. Mesela şeftali tonları, tatlı kahveler gözlerinde şirin bir çekicilik elde etmenizi sağlayabilir.

Daha Sert Ve Seksi Bakışlar İçin

Mavi gözler siyah kalemle çok çekici olabiliyorlar. Kalın göz kalemiyle gözleriniz çok canlar yakabilir. Bu tür makyajı rimelle veya takma kirpikle daha da can alıcı bir hale getirebilirsiniz.

Şimdilerde moda olan ters eyelinerde mavi gözlerde çok iddialı durabilir. Büyüleyici bir bakışa sahip olmanızı sağlar. Ama bu tür makyajı günlük değil de davetlerde kullanmanızı öneririz.

Gözlere ağır makyaj yaptığımızda da dudaklara dikkat etmeyi de unutmuyoruz. Makyajımız bizi güzel göstermeli, güzelliğimizi örtmemelidir öne çıkarmalıdır.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir