Mezuniyet Gecesi Makyajı 2019


Mezuniyet gecesi makyajı genç kızlar için en çok konuşulan ve önem taşıyan konudur. Gecenin yıldızı olmak için giyilecek abiye elbisenin yanı sıra makyaj da son derece önemlidir. Işıl ışıl ve büyüleyici bir görünüme kavuşmak için bazı makyaj tüyolarına dikkat etmek gerekir.

Birkaç adımda basit ve kolayca kusursuz bir makyaj yapabilirsiniz. İlk dikkat edilecek husus tarzınızı bulmak olacaktır. Seçeceğiniz kıyafete ve stilinize uygun olan ton ve türde makyaj yapmalısınız. Böylece tümüyle bütünlük kazanabilirsiniz. Tabi en önemli nokta yaşınıza ve cilt tipinize de uygun olan makyajı uygulamaktır.  Mezuniyet gecesinde çekici makyaj yapmak için dikkat etmeniz gereken adımlardan bahsedelim.

Kusursuz Makyajın Adımları


Mezuniyet Gecesi Makyajı 2019


Mezuniyet gecesi makyajı 2019 yılı trendlerinden bazı noktaları makyajınızda uygulayabilirsiniz. Böylece modayı yakından takip etmiş ve kendi makyajınızda kullanarak tarzınızı yaratmış olabilirsiniz. Bu sezon en çok dikkat çeken detaylar renkli göz farlarıdır. Pembe ve turuncunun açık tonları bu yıl ön plana çıkmış durumda.

 

Özellikle göz kapağı kısmında bu renkleri kullanarak gözleri vurucu hale getirebilirsiniz. Ayrıca geçmişten günümüze uzanan yolculuğunda değerini kaybetmeyen buğulu göz makyajı her zamanki gibi trend. Koyu gri ve siyah tonların karışımı kullanılarak göz alt çizgisi ve göz kapağında buğulu ve büyüleyici bir ifade yakalayabilirsiniz.

Eyeliner uygulamasında da uzun kuyruk ve kirpikler için renkli rimeller 2019 mezuniyet makyajında oldukça popüler. Bu basit uygulamalar ile mezuniyet makyajında dikkatleri üzerinize çekin ve böylece kusursuz görünüme kavuşun.

 

Parti Makyajı Tüyoları

Mezuniyet gecesi parti makyajı yapmak için çok fazla ürüne değil bazı önemli parçalara ihtiyacınız olacak. Vazgeçilmez parçanız iyi bir makyaj paleti olmalıdır. Kaliteli malzemeden ve içinde allık, ruj ve far renklerinin bir arada olduğu bir makyaj paletiniz varsa hayatınız kurtuldu demektir. Sonraki adımda akmayan bir göz kalemi olmalıdır.

 

Gece boyunca akmayan ve dağılmayan formuyla çekici bakışlarınızı korumalısınız. Aydınlık özellikli bir kapatıcıyı gözaltına uygulamak için kullanmalısınız. Ayrıca ışıldamak için elmacık kemiklerinize highlighter kullanabilirsiniz. Mezuniyet gecesine özel makyaj renkleri ise en önemli konu olacaktır.

2019 Mezuniyet Makyaj Renkleri

Katılacağınız partide fark edilmek ve göz alıcı olmak için doğru tonlarda uygulanmış iyi bir makyaj yapmak gerekir. Bunun için ilk önce giyeceğiniz abiye elbise ile uyum sağlayan tonları seçmek gerekir. Düz renk elbise seçiminde hareket katmak için makyajda renk kullanımı sizi çekici kılar. Düz siyah bir elbise giyecekseniz neon pembe tonları kullanarak dikkat çekici ve fresh bir makyaj uygulayabilirsiniz.

 

Buğulu gözler için siyah ve kahverengi tonlarla far kullanımı yapabilirsiniz. Cilt renginize göre allık uygulaması önemlidir. Açık tenlerde şeftali tonlarında allık kullanabilirsiniz. Esmer tenler için ise koyu pembe ve ışıltı içeren allık uygulanmalıdır. Mezuniyet gecesinde herkes sizi (makyajınızı) konuşsun. Basit makyaj teknikleri ile mezuniyet gecesinin en kusursuz yıldızı siz olun.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir