Mezuniyet Makyajı Nasıl Yapılır?


Mezuniyet, kızların gençliğe ilk adım attığı yer olarak görülür. Mezuniyet makyajı için de genelde masumluğun bozulmaması ve doğal görünmesi yerinde olacaktır.

Fakat genç kızlardaki heves yüzünden arada bir abartılı makyajlar da görmek mümkündür. Genelde yaşa uygun, şeftali tonlarında hafif tonlarda makyajlar genç kızlar için en güzel tercihlerden olur.


Mezuniyet Makyajı Nasıl Yapılır?


Makyaj yapmadan önce cildinizi çok iyi temizlediğinizden emin olmalısınız. Cildinizi temizlemek için kozmetik ürünü kullanacağınız gibi tonik ya da gül suyu gibi doğal ürünler de kullanabilirsiniz. İkinci işlem de nemlendirme işlemidir.

Unutmayın iyi temizlenmeyip nemlendirilmemiş ciltte makyaj çok kötü durur. Şimdi sıra kozmetik ürünlere geldi. İlk olarak makyajınızın akmasını önleyecek bir baz kullanabilirsiniz. Bazı yüzünüze el ya da bir fırça yardımıyla iyice yedirmelisiniz.

Bazdan sonra fondöten sürebilirsiniz fakat yüzünüz çok sorunlu değilse ve kapatmak istediğiniz çok şey yoksa fondöteni çok az kullanabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken tek şey cilt tipinize uygun bir fondöten kullanmaktır.

Yüzünüze sürdüğünüz fondöteni boynunuza da sürün çünkü giyeceğiniz elbise ne olursa olsun yüz ve boyundaki renk farkınız kötü bir görüntü oluşturur. Sırada göz farları var. Far rengi genelde açık olarak tercih edilebilir.

 

Şeftali tonları göz farı için uygun renkler arasındadır. Eğer seviyorsanız farın üzerinden ince bir eyeliner da çekebilirsiniz. Unutmayın bir gece önce çok iyi uyumanız gerekir. Yoksa gözleriniz şiş ya da mor halkalı olacağından makyajınız kötü duracaktır.

Eğer yine de göz altlarınızda mor halkalar ya da yorgunluk varsa kapatıcılardan destek alabilirsiniz. Göz makyajını rimel ve takma kirpikle tamamlayabilirsiniz. Fakat takma kirpik yaşınıza uymayan bir aksesuar olarak sizi daha büyük gösterir.

 

Dudaklarınızda da uçuk bir renk ya da hafif bir parlatıcı kullanabilirsiniz. Unutmayın ki mezuniyet makyajında hem ne giyeceğiniz hem de gidilecek mekan da önemlidir.

Fakat siz yine de cilt tipinize en uygun renklerle, doğala yakın bir makyajı tercih ederek o gece ışıl ışıl parlayabilirsiniz.

Bunun nedeni makyajın abartısız durması gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir