Mükemmel Kaşlar İçin İpuçları


Mükemmel kaşlar özellikle de her bayanın sahip olmak isteyeceği bir şeydir. Bazı bayanlar gür ve kalın kaş sever iken bazıları da ince kaş sevebilir.

Zaten bu birazda yaş ve yüz tipi ile alakalıdır. Ancak her nasıl olursa olsun mükemmel kaşlar her şekilde mümkündür.


Mükemmel Kaşlar İçin İpuçları


Peki, mükemmel kaşlar için ipuçları nelerdir ? Gelin şimdi birlikte bakalım.

Başta taranmış ve o şekilde sabit kalması gerekir. Bakımlı görünen bir kaşın. Bunun bu şekilde görünmesini de oldukça kolay bir yöntem ile sağlayabilirsiniz.

Başta bitmiş bir rimel tüpünü ve fırçasını iyice yıkayın. Saçlarınızın rengine ve ya kaşlarınızın hangi renkte görünmesini istiyor iseniz o renkte bir karışım hazırlayarak tüpün içerisine boşaltınız.

Bu karışımı nasıl mı yaparsınız? Elbette buda çok basit . Rimel tüpünün içine çok az miktarda fondöten ve rimel karışımı koyun ve tabi içine birazda saç jölesi.

Tonunu sahip olmak istediğiniz renge göre ayarlayabilirsiniz. Saç jöleli kaşlarınızın taradığınız biçimde kalmasını sağlayacaktır.

Eğer ki normalde kaşlarınızın rengini ayarlamak için kaş kalemi kullanıyor iseniz ilk olarak kaşlarınızı her zaman da yaptığınız gibi kaş kalemi ile güzelce belirginleştiriniz.

Daha sonra da tamamen içini temizlediğiniz rimel tüpünün içine sadece bir miktar saç jölesi ekleyiniz. Eğer kullanacağınız saç jölesi biraz katı ise biraz su yardımı ile kıvamı birazcık yumuşatın.

Aksi takdirde kaslarınızı pütür Pütürge beyaz bir görünüm elde edebilirsiniz.

Kaşlarınızı kaş kalemi yardımı ile boyadıktan sonra bu karışımı içine boşalttığınız rimel ile tarayabilir ve sabitleşmesini sağlayabilirsiniz .

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir