Pürüzsüz Bir Cilt İçin Tavsiyeler


puruzsuz-bir-cilt-icin-konuBiz kadınlar için pürüzsüz bir cilt elbette olmazlarımız arasındadır zira başta yüz güzelliği olmak üzere cilt güzelliği kendimizi iyi hissetmenin en önemli etkenlerinden biridir. Ancak biyolojik bir varlık olduğumuz gerçeği ve zamanla cildimizde meydana gelen deformasyonlarla birlikte oluşan sivilceler, istediğimiz pürüzsüzlüğe gölge düşürebilmektedir. Bu yazımızda pürüzsüz bir cilt için yapılması gerekenleri ele alıyoruz…

İlk olarak pürüzsüz bir cilt için bilmeniz gereken en önemli etken cildinizi daima temiz tutmaya çalışmaktan geçmektedir. Bu sayede cilt gözenekleriniz daima hava alır ve hava alan cilt sürekli olarak canlı görünür. Kimi durumlarda ise güneş, toz ve diğer deformasyona olan etkenler sebebiyle cilt dengesini düzenleyici yöntemlere başvurulabilmektedir. Bunlara başvururken dikkat etmeniz gereken husus ise etken maddenin doğal yöntemler veya kürlerden yapılıyor olmasıdır.


Pürüzsüz Bir Cilt İçin Tavsiyeler


Pürüzsüz bir cilde sahip olmak için maddeler halinde belirteceğimiz şu hususlara dikkat etmeniz halinde kısa sürede cildinizin canlılık kazanarak toparlanmasına destek olacaksınız.

– Yüz temizliğinde kullanacağınız maskelerin peling etkisine sahip olanları tercih edin. Böylelikle ölü hücrelerden kurtulurken cildinizin derinlemesine temizliğini de yapmış olacaksınız.

– Yüzünü yıkarken veya duş alırken tazyikli su kullanmaya özen gösterin, duştayken fıskiye kullanarak suyun tazyikli akmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede cilt stresiniz azaltır, cilt üzerine su damlaları masaj etkisi oluşturur.

– Cilt bakım ürünlerini kullanıyorsanız C vitamini içeren, kan dolaşımını arttıran ve kolajen üretimini hareketlerinden ürünler kullanmaya özen gösterin.

– Cildinizi doğal nemlendiricilerle nemlendirin. Etkili olduğu kurumlarca onaylanan ve deneyenlerin olumlu yorumlarını almış nemlendiricileri tercih edin. Proteinli ve bitki özlü olan ürünleri tercih edin bu sayede cildinizi aktif hale getirerek, cildiniz üzerinde koruyucu bir tabaka oluşturmasını sağlayacaksınız.

– Cilt tipinize uygun olan doğal maskelerde hafta iki defa uygulayarak cildinizi masaj yaparak rahatlatın. Aşırıya kaçmayın, cilt tipinizin nelere ihtiyacı olduğunu ve nelerden hoşlanmadığını gözlemleyerek uygulamalarınızı yönlendirin.

– Sigara, alkol, tütün ürünleri vb. kötü alışkanlıklardan uzak durun. Bu gibi ürünler cilt üzerinden doğrudan olumsuz etkiler oluşturarak cildin içten yıkımını destekler.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir