Renkli makyaj nedir?


Her mevsim giyindiğimiz kıyafetlerin değişmesi gibi yaptığımız makyajlar da değişiyor. Mevsimin içimizde oluşturduğu havayı yüzümüze de yansıtmak istiyoruz. Her mevsime ait olan renkleri makyajımızda da kullanıyoruz.

Her mevsim ayrı bir makyaj trend oluyor. Havaların da ısınmasıyla renkler kendini makyajımızda göstermesin mi?
Yazın masmavi denizi gibi mavi farlar, turuncu güneşi gibi turuncu rujlar, şeftalileri gibi şeftali tonlarında lip balmlar, kıpkırmızı karpuzu gibi al al allıklar bizleri bekliyor.


Renkli makyaj nedir?


Kendinizi yazın enerjik renklerine bırakın. Bu yaz kontür ve kalın fondötenli makyajlarından uzak durun.
Daha samimi daha sıcak bir görünüm bu yaz için ideal olacaktır. Renkli makyajdan kastım kesinlikle bir cümbüş değil.

Renkli makyaj Nasıl Yapılır?

Renkli makyaj yaparken en önemli nokta dengeyi sağlayabilmek. Örneğin göz kapağınıza masmavi bir far kullandıysanız bunu karıştırma fırçası yardımıyla yumuşatın ve biraz dağıtın. Hafif yukarı taranmış kaşlarla, tek kat uyguladığınız maskaranızla, hafif aydınlattığınız elmacık kemiklerinizle ve şeftali tonlarındaki dudaklarınızla sıcacık bir yaz gününe hazırsınız demektir.

İstediğiniz rengi tek bir noktada kullanın ve diğer bölgelerinizi sade ve doğal tonlarda bırakın.
Örneğin bunu bir rujda da uygulayabiliriz. Bu yazın trend haline gelen turuncu ruja ne dersiniz? Ten renginde bir göz farını tüm göz kapağınıza uygulayın.

Kaşlarınızı yine yukarı doğru tarayın. Kirpiklerimizi yoğun bir maskarayla yukarıya doğru çekiştirerek uygulayın, farınızı çok soft uyguladığınız için kirpiklerinizin daha çarpıcı görünmesini istiyoruz. Elmacık kemiklerinize aydınlatıcıyla biraz vurgu yaptıktan sonra dudak kaleminizle dudaklarınızı netleştirin ve ateş eden turuncu renkli rujunuzu sürün.

Harika bir yaz akşamına renk katacak bu makyaj favoriniz olacak bizden söylemesi…

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir