Sağlıklı Cilde Sahip Olmanın Yolları


Herkes bebek gibi bir cilde sahip olmak ister ama kendisine ne kadar dikkat eder orası bilinmez.

Sağlıklı bir cilde sahip olma biraz sahip olduğunuz genlerle biraz da çevresel etkenlerle alakalıdır. Özellikle kadınların çok arzuladığı canlı bir cilde sahip olmak aslında o kadar zor değil.


Sağlıklı Cilde Sahip Olmanın Yolları


Gün içinde kendinize dikkat ederek cildinizi koruyabilir ve canlı kalmasını sağlayabilirsiniz. Peki, nasıl demeyin hemen. Biz size bu konuda yardımcı olacağız. Vereceğimiz tüyolar ile sağlıklı bir cilde kavuşabilirsiniz.

Öncelikle cildinizin solgun görünmemesi için yetişkin bir insanın günde sekiz saat uyuması gerekir. Düzenli bir uyku hayatın ciltten tutun da insan sağlığının başka alanları için de oldukça gereklidir. Beslenmenize dikkat ederek vücut için gerekli mineral ve vitaminleri almaya çalışın.

Özellikle portakal, mandalina, limon gibi besinleri tüketmeye özen gösterin. Cilt tipinize uygun nemlendirici kremler ile cildinizi nemlendirin. Yaz aylarında güneşin altında fazla kalmamaya dikkat edin. Bronzlaşmak adına cildinize eziyet etmeyin. Tatil için aldığınız güneş kremlerini bilinçli bir şekilde alın.

Yüzünüzde akne oluşmaması için cildinizin temizliğine dikkat edin. Akne dışında siyah noktalar ile mücadele için belirli aralıklarla peeling yapın. Antioksidan özelliği bulunan çay ve besinler tüketmeye özen gösterin.

Kendinize bir spor programı oluşturun ve ona uymaya çalışın. Spor sizi ve cildinizi diri tutacaktır. Cilt sağlığı için olmazsa olmaz su tüketimidir. Günde iki litreye yakın su tüketmeye çalışın. Cildin yanı sıra insan sağlığı için vazgeçilmezdir.

Makyaj yapmanız gereken durumlarda makyajı yüzünüzde fazla tutmamaya gayret edin ki gözenekleriniz hava alsın. Makyajınızı eve gelince hemen temizleyin.

Cildinizin sağlığı için arada bir sıcak su banyosu yapın ve gözeneklerinizin açılmasını sağlayın. Duş sonrası cildinizin nefes aldığını hissedeceksiniz.

Yüz masajını alışkanlık haline getirin. Yüz masajı yapmak kan dolaşımı hızlandıracak ve yüzünüzün canlanmasını sağlayacaktır. Ceviz ve badem gibi doğal çekirdekleri tüketmeye çalışın. Yaz aylarında ağır makyajdan kaçının ve pudra yerine allık kullanın.

Ve son olarak her ne olursa olsun gülümsemeyi unutmayın.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir