Sarışınlar İçin Makyaj Tüyoları


Her kadın hayatının bir döneminde sarışın olmak istemiştir veya bunu istemekten öteye geçerek gerçekleştirmiştir. Fakat herkesin bakımını yapamayacağı bir renk olan sarı özellikle beyaz tenlilerde makyaj ile desteklenmediğinde soluk bir görünüme sebep olmaktadır.

Sarışınlar için makyaj tüyoları ise özellikle kırmızı renkteki rujda biter. Sarışın ve beyaz tenli olan kadınlar için kırmızı ruj altın anahtar değerindedir.


Sarışınlar İçin Makyaj Tüyoları


Teninizle ilgili aşırı bir probleminiz yoksa cilt makyajı için aşırı bir profesyonelliğe gerek kalmayacaktır. Fakat göz makyajınıza yoğunlaşmanız gerekmektedir. Göz makyajınızda ilk olarak far bazınızı sürüp aydınlatıcı bazınızı uygulayarak sonrasında ise tercihinize göre eyeliner ve far işlemlerini tamamlamalısınız. En can alıcı bölüm olan rimel işlemi ise sanılanın aksine kat kat sürülüp katman gibi görünmek yerine ince bir tabaka halinde kirpikleri ayırarak iki veya üç kat olarak sürebilirsiniz.

Son olarak sarı saç rengine sahip olan kadınlar için sarının doğru tonunun seçilmesi çok önemlidir. Cilt tonunuza uygun olmayan sarı saça sahip olursa cildinize yaptığınız makyaj ile bir o kadar kötü görünebilir. Bu nedenle en doğru şekilde renginizi seçmek.

Göz makyajında ise dikkat etmeniz gereken nokta göz şeklinizdir. Çok küçük gözlere sahipseniz göz makyajınızda uyguladığınız eyeliner işlemini ince bir şerit halinde yapmalısınız. Fakat büyük gözlere sahipseniz koyu renk göz farı ile göz şeklinize uygun far ve eyeliner uygulaması ile makyajınıza canlılık katabilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir