Selülitlerden Kurtulmanın Yolları


Selülitler, kadınların çoğunun baş belası haline gelmiştir. Selülitler, bölgesel yağlanma sonucu ortaya çıkar. Genellikle bacaklar, karın ve kalça bölgesinde görülür.

Serbest şekilde yüzen yağlar, portakal kabuğuna benzer görünümdedir. Selülit; yanlış beslenme, hormonal dengesizlikler ve genetik yapı sonucu ortaya çıkar.


Selülitlerden Kurtulmanın Yolları


Selüliti olan kadınlar bu görüntüden son derece rahatsız olurlar ve onları yok etmek için çeşitli yöntemlere başvururlar. Bu yöntemlerin doğru olması ve uygun şekilde uygulanması selülit görünümünü giderme konusunda etki sağlayacaktır.

Selülitlerden kurtulmanın yolları arasında ilk sırada su vardır. Su, insan vücudu için son derece faydalıdır ve günde 2-2.5 litre kadar tüketilmesi gerekmektedir. Yeterince su tüketilmediğinde vücutta deformasyonlar oluşmaya başlar.

Kilo vermek için uygulanan şok diyetler selülit oluşumunu tetikleyicidir. Vücutta aniden yaşanan değişimler, vücut dengesini bozar ve diğer etkilerle birlikte selülit oluşumunu sağlar.

Selülitten kurtulmanın etkili yöntemlerinden biri kuru fırçalama işlemidir. Bu yöntem için doğal liflerden yapılan bir fırçayı kullanmak gerekir.

Bu şekilde selülitli bölgede kan dolaşımı artar ve deriye yakın bölgede oluşan selülitler yok olur. Cildinizi ve fırçanızı temizleyin. Sağdan sola doğru fırça ile selülitli bölgeyi fırçalamaya başlayın.

5 dakika kadar bu işlemi uygulamaya devam edin. Ardından duş alarak vücuttaki ölü deriden kurtulmayı ihmal etmeyin.

1 kaç ay duş almadan önce bu yöntemi uygulayarak selülitlerden kurtulun. Acı biber de yağ yakımı konusunda oldukça etkilidir. Kan dolaşımı ve matebolizmayı hızlandırma konusunda da faydalı olduğunu söylemek gerekir. İki çay kaşığı kadar acı biber tozunu, bir bardak sıcak suyun içine dökün.

Limon kabuğu, törpülenmiş zencefil ve bir çay kaşığı kadar taze sıkılan meyve suyunu bu suyun içine koyun. Günde bir yada iki kere bu selülit giderici karışımı için.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir