Şems Aslan Peeling Önerileri


Asıl mesleği kimyagerlik olmasına rağmen, hobi olarak başladığı güzellik alanını bir anda kendine meslek edinen Uluslararası Güzellik Uzmanı Şems Aslan’ın verdiği güzellik önerileri oldukça faydalı bilgiler içermektedir.

Günlük hayatta maruz kaldığınız sorunların, ilk etkileneninin cilt olduğunu savunan Aslan, haftada 2-3 defa cildinize zaman ayırmanız gerektiğinin ve uzun yıllar boyunca sağlıklı bir cilde sahip olmanın ancak böyle mümkün olduğunun altına çizmektedir.

Peeling İle Cildinizi Canlandırın  


Şems Aslan Peeling Önerileri


Bunların yanında, uygulanmasının şart olduğu cilt bakım türünün Peeling olduğunu ve doğal ürünlerle yapılmasının daha faydalı olacağını söyleyerek bu konuda bazı Peeling tarifleri vermiştir.

 

Canlandırıcı Peeling için, 2 ince rendelenmiş havuç, 5-6 karanfil, 2 tarçın kabuğu, pamuk yağı, 1 çay kaşığı tuz iyice karıştırılır. 1 su bardağı su ve bir çay kaşığı limonun karıştırıldığı doğal tonik etkisi yaratan su, pamuk yardımıyla cilde uygulanır ve cildin temizlenmesi sağlanır.

Bu uygulama sonunda Peeling yapılacak olan karışım, istenilen cilt bölgelerine yuvarlak masaj hareketleriyle uygulanır. Bu Peeling karışımı sayesinde cildiniz ölü derilerde alınarak, parlak ve canlı bir görünüme sahip olacaktır.

Siyah Noktalar İçin Peeling Önerileri

Siyah noktalara uygulanan doğal Peeling için, 2 tane ceviz içi, bir çay kaşığı gliserin ve 1 çay kaşığı limon suyu elde ettikten sonra, cevizlerin kabukları soyulsun diye kavurun.

Kabukları soyulduktan sonra iyice ezilen ceviz taneciklerinin içine, gliserin ve limon suyunu ilave ederek karıştırın. Sonrasında yine limon ve su toniğini, pamuk yardımıyla uygulayarak cildinizi temizleyin.

Son olarak Peeling karışımını, yuvarlak hareketlerle cildinize uyguladıktan sonra; doğal yollarla siyah noktalarınızdan kurtulurken, cilt lekelerinden arınarak canlı bir cilt görünümüne de sahip olacaksınız.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir