Sivilce Lekeleri için Doğal Maske


sivilce-lekeleri-icin-dogal-maske

Ergenlik dönemi ve sonrasının en büyük sorunlarından olan sivilce lekeleri gençlik döneminde bireyleri oldukça rahatsız eden bir durumdur. Gerek psikolojik gerekse sosyal yönden birey üzerinde olumsuz etkilere sebep olan bu sivilce lekelerinden doğal yöntemlerle de kurtulmak mümkündür. Sivilce lekelerinden doğal yöntemlerle kurtulmak için alternatif çözüm yollarından olan şu yöntemi deneyebilirsiniz.


Sivilce Lekeleri için Doğal Maske


Sivilce lekeleri için doğal maske tarifi:

İlk olarak maskeyi hazırlamak için 1 adet elma, yarım limon ve 1 çay kaşığı zeytin yağına ihtiyacımız var. Bu malzemelerimiz hazırsa işlemlere başlayabiliriz.

Öncelikle 1 adet elmayı uygun bir kap içerisine rendeliyoruz. Ardından rendelediğimiz elmayı kaşık yardımıyla bastırarak iyice eziyor ve suyunu çıkarıyoruz. Elmanın posasını kenarı ayırarak kalan suya yarım limonu sıkarak karıştırıyoruz. Son olarak 1 çay kaşığı zeytin yağımızı ilave ederek kısa bir süre daha karıştırmaya devam ediyoruz. Sivilce lekeleri için doğal maskemiz artık hazır yüzünüzü iyice yıkadıktan sonra maskeyi parmak uçlarınızla masaj yaparak uygulayın. Tüm bölgeye sürdükten sonra 15-20 dakika kadar bekleyin ve tekrar ılık suyla durulayın.

Haftalık olarak bu maskeyi uygulayarak cilt lekelerinde azalma ve kaybolmalar görebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir