Sivilcelere Karşı Doğal Cilt Maskesi


sivilcelere-etkili-maske

Sivilce ve siyah noktalar her zaman için küçük, can sıkıcı düşmanlar olarak bilinse de bu durumun önüne çoğu zaman geçmek pek de mümkün olmuyor. Özellikle deri altı bölgesinde oluşan küçük sivilceler ve gözeneklerde biriken toz ve diğer etkenlerin etkisiyle oluşan siyah noktalar, can sıkıcı faktörler olarak hayatımızda yer almaya devam ediyor.


Sivilcelere Karşı Doğal Cilt Maskesi


Sivilcelere karşı doğal cilt maskesi arıyorsanız bu maskeyi denemelisiniz. Sivilcelere ve siyah noktalara karşı doğal yöntemlerle uygulayabileceğiniz bu maske cildinizin siyah noktalardan arınmasına ve sivilcelerden kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Doğal Cilt Maskesi İçin Gerekli Malzemeler:

– 1 Yemek kaşığı şeker

– Yarım Limon

Maskenin Yapılışı:

Yarım limonu küçük bir karıştırma kabına iyice sıkın ve 1 yemek kaşığı şekeri ekleyerek şeker eriyene kadar iyice karıştırın. Şeker eridikten sonra birkaç tur daha karıştırın ve uygulama safhasına geçin.

Uygulama:

Maskeyi uygulamadan önce ellerinizi ve yüzünü iyice yıkayın. Sonra güzelce kurulayarak hazırlamış olduğunuz karışımı gözünüze değmeyecek şekilde dikkat ederek yüz bölgenize uygulayın. Siyah nokta ve sivilcelerin yoğun olduğu bölgeler var ise bu bölgelere biraz daha yoğun uygulayın. Uygulamayı tamamladıktan sonra 15-20 dakika kadar bekleyin. Bu sürede yüzünüzde gerilme hissedeceksiniz. Merak etmeyin maskeyi başarılı bir şekilde uyguladığınızın bir işareti bu.

Limon ve Şeker Karışımının Sırrı Nedir?

Biraz önce yapmış olduğunuz limon ve şeker karışımı ile ortaya çıkan maskenin sırrını merak ediyorsanız okumaya devam edin. Doğal bir antiseptik özelliği taşıyan limon enfeksiyon ve mikropların kırılmasında etkili olur. Bu sebeple yüz bölgesinde sivilce veya akneye sebep olan bakterilerin oluşmasını önler. Ayrıca limon, ciltteki fazla yağlanmayı da önleyerek gözeneklerin tıkanmasıyla oluşan sivilce oluşumunu da engeller.

Diğer bir karışım maddesi olan maskeye eklediğimiz şeker ise adeta bir scrub görevi üstlenerek gözeneklerin açılmasını sağlar. Bunun yanında ölü derilerin ciltten atılmasında da önemli rol oynar.

İlginizi Çekebilir

5 Comments

      1. kimi arkadaşlar sivilceleri için pudra fontoten vs kullanıyor ama kaş yapayım derken göz çıkarıyorlar hem kendi ciltlerin daha beter bozuyorlar hem de sivilcelerin yayılmasına aracı oluyorlar. ben doğal kürlerin faydasını görüyorum açıkcası kozmatik ürünlerden uzak durup bu tarz yöntemleri denemek en iyisi kızlara tavsiyemdir. 🙂

  1. nefret ediyorum bu siyah noktalardan yağlı cildimde havalarında ısınmasıyla iyice belirmeye başladılar bunu kendim evde uygulayacağım kozmetik ürünlere para vermekten de bıktım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir