Siyah Nokta Bantlarının Özellikleri


Daha çok burun bölgesinde olmak üzere siyah noktalardan kurtulmanın bir yolu da kullanımı oldukça kolay piyasadaki siyah nokta bantlarından yararlanmaktır. Bu bantlar eczanelerden ya da kozmetik ürün satan yerlerden temin edildikten sonra kolayca sorunlu bölgeye uygulanmakta ve kısa süre beklendikten sonra sonuç vermektedir. Peki, bu siyah nokta bantları gerçekten işe yarıyor mu? Bu bantların özelliklerinden bahsettiğimiz bu yazımızda avantaj ve dezavantajlarını öğrenebilirsiniz.

Siyah Nokta Bantlarının Avantajları


Siyah Nokta Bantlarının Özellikleri


Siyah noktalardan kurtulmak için kullanılan bu bantların en önemli avantajları arasında kolay ulaşılması ve uygulamasının kolay olması yer almaktadır. Neredeyse en ücra markette dahi satılan bu ürünler ayrıca uzun e zahmetli uygulamalardan daha pratiktir. En önemlisi de siyah noktaları yok etme konusunda iyi sonuç verdiği söylenmektedir. Ancak, kesinlikle bu yöntem tek başına kullanılarak kalıcı çözüm alınacağına inanılmamalıdır. Çünkü siyah nokta temizliğinin ardından gözeneklerin kapanması için peeling ve maske yapılmalı, noktaların yeniden oluşmaması için de cilt temizliğine dikkat edilmelidir.

Siyah Nokta Bantlarının Dezavantajları

Siyah nokta bantlarının ciltle ilgili bazı dezavantajları da bulunmaktadır. Bu nedenle bu yöntem sık kullanılmamalıdır. Olumsuz özelliklerinden ilki bantta bulunan kimyasalların çok kullanıldığında cilt dokusuna zarar vermesidir. Ayrıca siyah noktaların alındığı gözenekler genişleyerek siyah nokta oluşumuna çok daha yatkın hale gelmektedir. Bu nedenle sözü edilen bantlardan sonra mutlaka sıkılaştırıcı tonik kullanılması gerekmektedir. Son olarak, bantla birlikte kopan ince burun kılları daha da kalınlaşmakta ve siyahlaşarak kötü görünüme neden olmaktadır.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir