Siyah Noktalara Ne İyi Gelir ?


Her gün makyajla kaplanan, havasız kalan cildinizde gözeneklerin kapanması, kirlenmesi kaçınılmazdır. Gereken temizliği bazen aksatırsak, cildimize gereken özeni ve bakımı sağlamazsak gözeneklerin kirlenmesi ve kapanması sonucu siyah noktalarla karşılaşırız.

Siyah noktaların temizlenmesi illaki cilt bakım yerlerinde temizlenmesi gereken bir işlem değildir.


Siyah Noktalara Ne İyi Gelir ?


Evde uygulayacağınız doğal yöntemler sayesinde siyah noktalardan kurtulabilmeniz mümkündür.

Peki, siyah noktalara ne iyi gelir ?  Dilerseniz siyah noktaların nasıl temizlendiğini size özel bakım maskeleri ve kürler sayesinde yapılan doğal çözümleri sizlerle paylaşalım. Ne dersiniz?

Siyah noktaların oluşmaması için ilk olarak; cilt temizliğinize önem göstermelisiniz. Her gün makyajınızı tamamen temizlemeli, gece uyurken toniklemeli, bol su tüketmelisiniz.

Bunun dışında siyah noktalar için en etkili maskelerden birisi olan karbonatlı yoğurt maskesini sizlerle paylaşalım. Yarım çay kaşığı karbonat ve 2 yemek kaşığı yoğurdu karıştırın.

Köpüklenmeye başlayan yoğurdu siyah noktalarınızın oluştuğu bölgeye yoğun bir şekilde sürün. 10 dakikalık bir bekleme süresinin ardından, yüzünüzü ılık suyla durulayın ve sodayla yıkayarak cilt temizliğinizi bitirin.

Bu işlemi, haftada 2 kez uyguladığınızda gözle görülür şekilde siyah nokta miktarınızın azaldığını ve cildinizin daha sağlıklı ve canlı olduğunu siz de göreceksiniz.

Elma sirkesini suyla karıştırarak cildinizi temizleyebilir, haftada 2 gün bu bakımı uygularsanız siyah noktaların azaldığını göreceksiniz. Limon suyu ve yoğurdu karıştırarak cildinize 15 dakika kadar uygulayın.

Bu uygulamadan sonra, haftalık olarak düzenli uyguladığınız takdirde siyah noktalarınızın kaybolduğunu göreceksiniz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir