Taze Ve Canlı Gösteren Makyaj Teknikleri


Makyaj denilince akla eskiden allanıp pullanmak göze batmak gelirdi. Şimdilerde ise trend taze ve capcanlı gözükmek ve bunu yaparken de doğallıktan ayrılmamak.

Peki, hem güzel gözüküp hem dikkat çekerken nasıl olurda az makyaj yapmış gibi gözükeceğiz? Nasıl ilgiyi üstümüze çekeceğiz. Makyaj bazıları için kusurları kapatmak anlamına gelse de, aslında temiz bir ciltte daha güzel durur. Temiz bir cilt, peeling yapılarak arındırılmış bir cilt taze bir görünüm için en gerekli başlangıçtır.


Taze Ve Canlı Gösteren Makyaj Teknikleri


Temiz bir cildi elde ettikten sonra makyaj uygulamalarına başlayabilirsiniz. Taze ve canlı gösteren makyaj için kaliteli bir kapatıcıyla başlayabilirsiniz. Pudra kullanımını tavsiye etmiyoruz. Çünkü bu yüzde topaklanmaya yol acar ve hoş bir görünüm sağlamaz. Bunun yerine nemlendirici ve kapatıcı bir arada kullanılan kremler var. Bunları kullanarak hem pırıl pırıl hem de pürüzsüz bir yüze sahip olabilirsiniz.

Topaklanmayan kaliteli bir rimelle gözlerinizi belirginleştirin. Göz kalemi olarak siyah tan çok kahve tonları veya beyaz kullanın ki göz altındaki morluklar kendini ele vermesin. Allık olarak şeftali tonları, pudra pembe si tonları gençliğinize gençlik katacak.

Genç diri canlı bir makyajın olmazsa olmazı dudaklar. Zamanla dolgunluğunu kaybeden dudaklar içinde biraz dışından yapacağınız çerçeve kurtarıcınız olacaktır. Unutmayın makyaj yapıldığını göstermek için değil, güzel gözükmek için yapılır ve makyajda da hayatta da doğal olmayı tercih edin.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir