Tırnak Uzatmak İçin Ne Yapmalı ?


Tırnaklarınızın kısa olduğunu düşünüyor ya da tırnaklarınız uzamıyor bunun yanında kırılma sorunu yaşıyor iseniz bu yazımızda tüm bu sorunlardan kurtularak uzun ve sağlıklı tırnaklara sahip olabilirsiniz.

Tırnakların uzamaması bununla birlikte çabuk kırılıp pul pul dökülmesi bazı vitaminlerin eksikliğinden kaynaklanır. Sağlıklı tırnaklar için sağlıklı beslenmeli ve d vitamini yüksek olan gıdalar tüketmelisiniz.


Tırnak Uzatmak İçin Ne Yapmalı ?


Bunun yanında balık yağı ile de takviye yapabilirsiniz. Sağlıklı beslendiğinizi düşünüyor ancak yine de tırnaklarınız kırılıyor ise dışarıdan yapılan bakım ile tırnaklarınız kolay ve sağlıklı uzayacaktır. Peki, tırnak uzatmak için ne yapmalı ? Gelin birlikte öğrenelim.

İlk olarak bir kase içine ılık su koymalısınız. Ardından 1 yemek kaşığı tuzu kase içine eklemeli ve iyice karıştırmalısınız. Ardından 3-4 damla limonu tuzlu suya damlatarak bakım yapmaya başlayabilirsiniz.

Bu kase içine iki elin tüm parmaklarını sokarak yaklaşık 15-20 dakika bekletmeli ve ardından her tırnağı bu karışım içinde iyice ovalayarak işlemi tamamlamalısınız. Bu adımdan sonra elde ki limonlu tuzlu su karışımını iyice yıkamalısınız.

Tuz ve limon tırnak etlerinizi kurutabilir bunun için badem yağı ile her uygulama sonrası parmaklarınıza bakım yapabilirsiniz. Tuzlu limonlu su karışımını 1 gün ara ile uygulayabilirsiniz. Limon ve tuzda bulunan mineraller sayesinde tırnaklarınız sertleşecek aynı zamanda daha çabuk uzayacaktır.

Bu süreç içinde tırnak etlerinizi mutlaka temizlemeli ve törpü ile tırnaklarınızı düzeltmelisiniz. Bu uygulamalar ile tırnaklarınıza hayran bırakabilirsiniz.

tirnak-uzatmak-icin-ne-yapmali

İlginizi Çekebilir

2 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir