Yağlı Ciltler İçin Maske Tavsiyeleri


konu-sablonyagli-ciltler-icin-tavsiyeler

Yağlı ciltler birçok kişi için problem olmuş çok sık temizlenme ve bakım ihtiyacı olan cilt tipleri arasında yer almaktadır. Bu sebeple yağlı ciltlerde siyah nokta, sivilce ve kısa sürede yağlanma sıklıkla görülen sorunların başında gelmektedir.


Yağlı Ciltler İçin Maske Tavsiyeleri


Ancak bunun yanında yağlı ciltler daha geç kırışıklık ve deforme olur bu sayede yaşlanma belirtileri yağlı ciltlerde kuru ciltlere oranla daha az gözlenmektedir.

Yağlı ciltleriniz için evde uygulayabileceğiniz yapımı ve uygulaması oldukça kolay birçok doğal maske bulunmaktadır. Bu yazımızda sizlerle doğal cilt maskesi tariflerini paylaşacağız.

pr_01_4187_maxYağlı Ciltler İçin Evde Maske : Nane Maskesi

İlk olarak 1 çay kaşığı nane yağı, 1 yemek kaşığı yoğurt, 1 çay kaşığı kil ile 1 yarım ezilmiş muzu uygun bir kap içerisine koyarak karıştırıyoruz. Karışımın kıvamı kremsi olana kadar karıştırmayı sürdürüyoruz. Sonrasında maskemizi cildinmize uygulayarak 15 dakika kurumasını bekliyoruz. Son olarak cildimizi bol ılık suyla duruluyoruz.

Bu maskeyi haftada bir uygulayarak hem cildinizin kendini yenilemesine hem de yağ dengesini korumasına destek olabilirsiniz.

patates-maskesiYağlı Ciltler İçin Maske Tarifi : Patates Maskesi

Öncelikle küçük boyutlu haşlanmış bir patatesin kabuklarını soyarak uygun bir kaba irili ufaklı doğruyoruz ve ardından çatal yardımıyla kremsi kıvama gelene kadar eziyoruz. Patatesi ezdikten sonra içerisine yarım çay bardağı ılık süt döküyoruz ve bir süre daha karıştırıp bırakıyoruz. Cildimizi ılık suyla yıkayarak küçük bir ön temizleme işlemi yapıyor ve ardından maskemizi cildimize uyguluyoruz. Sonrasında 15 dakika kadar bekleyip tekrar cildimizi bol ılık suyla duruluyoruz. Bu maske ile cildimizin nem dengesini ayarlamasına yardımcı oluyoruz. Hafta bir uygulayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir