Yağlı ve Kepekli Saçlar İçin Şampuan Tavsiyeleri


yagli-ve-kepekli-saclar-icin-tavsiyeler-

Bir çoğumuzun sorunlarından olan yağlı ve kepekli saçlar kısa sürede kendimizi rahatsız eden bir boyut alarak can sıkıcı bir hal kazanır.  Sık duş alma, alternatif öneriler ve daha bir çok kulaktan duyma tavsiyeleri uygulamaya çalışsak da çoğu zaman bir sonuç elde edemeyebiliriz. Bu yazımızda sizlerle yağlı ve kepekli saçlar için en etkili şampuan tavsiyelerini paylaşacağız.


Yağlı ve Kepekli Saçlar İçin Şampuan Tavsiyeleri


Etkili tavsiye: Sebamed yağlı ve kepekli saçlar için tavsiye şampuan…

– Sağlıklı saçlar için ideal değer olan, saç derisi ve saç bakımı için tavsiye edilen 5.5 pH değerine sahiptir.

– Saçların kolay taranmasına yardımcı olduğu gibi kepek oluşumuna neden olan etkenleri azaltarak ortadan kaldırır.

– Yağlı ve kepekli saçlara sahip olanların, sık yağlanma ve hızlı kepeklenme sorununa yönelik üretilmiştir.

– Saçlar yıkanırken avuç içerisine bir miktar dökülerek 3 dakika boyunca parmak uçlarıyla saç diplerine ve saç derisine masaj yapılarak uygulanır. Sonrasında ılık su ile durulanarak havlu ile kurulanır. Zorunlu haller dışında saç kurutma makinesi ile kurutma tavsiye edilmez.

Etkili tavsiye: kepekli saçlar için Vichy Dercos şampuanı

– Kepek ve aşırı yağlanmaya bağlı olarak gelişen kaşıntı ve saç derisi hassas kadın ve erkekler için geliştirilmiş formülü ile Vichy Dercos, kepeğin tekrarlayıcı etkisine karşı çift etkilidir.

– İçerdiği sülfatsız formülü ile saç derisini rahatlatarak saçların kolay yıkanmasını sağlar. Düzenli kullanım sonucu saçlarda yumuşaklık ve ışıltı fark edilir.

– Kepeğe karşı etken madde olan piroctone olamine ile malassezia furfur mayalarının üremesini kısıtlayarak epidermis dokusunun düzenlenmesine yardımcı olur.

– Saç derisini yatıştırarak sağlıklı saçlara kavuşmanızı sağlar. İlk kullanımından itibaren tekrarlayan kepeğe karşı etkilidir.

– Avuç içerisine yeteri kadar dökülerek 3-5 dakika kadar köpük halde saçta bekletilmesi etkinliğini arttırır.

Etkili tavsiye: yağlı ve kepekli saçları için Bioxcin Femina

– Bayanlar için özel olarak geliştirilen Bioxin Feminia, hızlı yağlanan ve yağlanmaya bağlı olarak dökülen saç tiplerinde etkin olarak kullanılabilir. Bayanlarda oldukça sık görülen saç derisinin yağlanmasına bağlı olarak dökülmelerin önlenmesi amacıyla geliştirilmiştir.

– İnce ve kırılgan saçların iyileşmesini sağlayarak daha parlak saçlara kavuşmanızı sağlar.

– Tarama kolaylığı ve saç dökülmesini azaltıcı etkiye sahiptir.

– Saç derisinde tahrişi azaltarak saç oluşumuna destek sağlar.

– Yıpranmış saçlar üzerinde iyileştirici etkiye sahiptir. Saç tellerinin kalınlaşmasına yardımcı olur.

Yağlı ve kepekli saçlar için etkili tavsiyelerin yer aldığı yazımızın sonuna geldik. Bir sonraki yazımızda tekrar görüşmek dileğiyle. Konu hakkında tecrübe ve sorunlarınızı yorum bölümünden bize yazarak size dönüş yapılmasını sağlayabilirsiniz. Facebook ve Google+ sayfalarımızı takip ederek en yeni konulara ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir